Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Kodak przejmuje ECRM

Pozyskanie aktywów firmy ECRM wzmacnia pozycję producenta w zakresie rozwiązań CTP. Na zdjęciu Mako 200, jedno z urządzeń dostępnych w ofercie ECRM.

© Kodak

Firma Kodak nabyła aktywa firmy ECRM w zakresie urządzeń CTP (computer-to-plate) dla przemysłu graficznego i gazetowego. ECRM, z siedzibą w Massachusetts, jest światowej klasy firmą produkcyjną i jednym z liderów w dziedzinie technologii obrazowania dla branży komunikacji graficznej. Transakcja obejmuje sprzęt, kontrakty, zapasy oraz własność intelektualną przejętego biznesu. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Kodak jest liderem w branży druku komercyjnego, oferując kompleksowe portfolio tradycyjnych i cyfrowych rozwiązań, które pomagają drukarniom zwiększyć ich produktywność i rentowność. Przejęcie to pozwoli wzmocnić pozycję firmy Kodak w segmencie CTP w branży druku komercyjnego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty