Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Kodak przejmuje ECRM

Pozyskanie aktywów firmy ECRM wzmacnia pozycję producenta w zakresie rozwiązań CTP. Na zdjęciu Mako 200, jedno z urządzeń dostępnych w ofercie ECRM.

© Kodak

Firma Kodak nabyła aktywa firmy ECRM w zakresie urządzeń CTP (computer-to-plate) dla przemysłu graficznego i gazetowego. ECRM, z siedzibą w Massachusetts, jest światowej klasy firmą produkcyjną i jednym z liderów w dziedzinie technologii obrazowania dla branży komunikacji graficznej. Transakcja obejmuje sprzęt, kontrakty, zapasy oraz własność intelektualną przejętego biznesu. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Kodak jest liderem w branży druku komercyjnego, oferując kompleksowe portfolio tradycyjnych i cyfrowych rozwiązań, które pomagają drukarniom zwiększyć ich produktywność i rentowność. Przejęcie to pozwoli wzmocnić pozycję firmy Kodak w segmencie CTP w branży druku komercyjnego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty