Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Kongsberg PCS na drupie. Zaawansowane technologie

© Kongsberg Precision Cutting Systems

Odwiedzający targi drupa będą mogli doświadczyć przyszłości automatyzacji i najnowszych osiągnięć w technologii cięcia cyfrowego. Firma Kongsberg Precision Cutting Systems (Kongsberg PCS) zaprezentuje swoje najnowsze innowacyjne technologie.

Na pierwszym planie znajdzie się rozwiązanie Kongsberg Ultimate, które zadebiutuje na targach. Zgodnie z niedawną informacją na firmowym stoisku pojawi się również zapowiedź produktu z kategorii automatyki. Będzie to siedmioosiowa zrobotyzowana jednostka, która pozwoli klientom zwiększyć przepustowość dzięki zastosowaniu wielu palet i systemów cięcia. Jest to kolejny krok firmy w kierunku stuprocentowej automatyzacji. „Po raz pierwszy bierzemy udział w targach drupa jako niezależna firma. Jesteśmy niezwykle dumni z ogromnych postępów, jakie poczyniliśmy w ostatnim czasie i cieszymy się, że możemy zaprezentować nasze najnowsze innowacje na drupie" powiedział David Preskett, wiceprezes Kongsberg PCS na region EMEA i APAC. Firma z niecierpliwością czeka na prezentację ploterów tnących Kongsberg oraz rozwiązań CNC firmy MultiCam, które zwiększają przepustowość, usprawniają produkcję dzięki automatyzacji i zapewniają optymalne wyniki. "Dzięki szerokiej gamie innowacyjnych projektów i próbek wykonanych z szerokiej gamy materiałów zademonstrujemy kreatywny zakres rozwiązań dostępnych dla producentów opakowań i branży reklamowej dzięki maszynom Kongsberg PCS. Nasze najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie automatyzacji podkreślają, jak ważne jest dla nas znajdowanie rozwiązań dla kluczowych wyzwań, przed którymi stoją obecnie firmy. Są nimi maksymalizacja wydajności bez uszczerbku dla jakości i kreatywności" podsumował David Preskett.

Nowy Kongsberg Ultimate
Według Davida Presketta, to właśnie podejście zorientowane na klienta sprawiło, że wprowadzenie na rynek nowego Kongsberg Ultimate było tak ważne dla branży tektury falistej. Niezwykle ekscytujące było również wykorzystanie dużej platformy, takiej jak drupa, do zademonstrowania nowej generacji technologii Kongsberg. „Dzięki naszym badaniom zorientowanym na klienta, ekskluzywnym wydarzeniom przedpremierowym i sesjom informacyjnym podczas prac rozwojowych, testów i później, ściśle współpracujemy z naszymi klientami i partnerami, aby zapewnić im maksymalny zwrot z inwestycji w technologię Kongsberg PCS.Ważne jest dla nas opracowywanie rozwiązań, które nie tylko dają naszym klientom swobodę twórczą potrzebną do osiągnięcia ich konkretnych celów, ale także zapewniają optymalne wrażenia użytkownika przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa operatora” wyjaśnił David Preskett. „Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu w procesie produkcyjnym i montażu oraz stosowanie materiałów, które zmniejszają wpływ na środowisko, pokazują, że koncentrujemy się na zrównoważonym, wydajnym i przyszłościowym podejściu do produkcji”.

 

Wysoki poziom automatyzacji
Mówiąc o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie automatyzacji, które zostaną zaprezentowane na targach drupa 2024, David Preskett powiedział: "Chcemy pokazać, w jaki sposób wykorzystujemy najnowsze technologie, aby pomóc firmom uwolnić ich potencjał, zwiększyć produktywność i zmaksymalizować zwrot z inwestycji. Po raz pierwszy przyjrzymy się nowej generacji naszej siedmioosiowej, zrobotyzowanej jednostki, która dzięki innowacyjnemu montażowi szynowemu i ulepszonym interfejsom umożliwia w pełni bezobsługową produkcję w całkowicie zautomatyzowanym procesie i jeszcze bardziej zwiększa wydajność".


Nowe standardy frezowania CNC
„Nasze zaangażowanie w jakość, produktywność i wydajność opiera się na wydajności i możliwościach naszego plotera tnącego CNC MultiCam Apex3R, który wyznacza nowe standardy cięcia dzięki równowadze między wydajnością i precyzją” stwierdził David Preskett. „Ploter tnący CNC, który odniósł już duży sukces w USA, zostanie zademonstrowany na żywo na targach drupa, ponieważ rozszerzamy jego sprzedaż w regionach EMEA i APAC” Flagowa seria zaawansowanych systemów frezowania i cięcia CNC MultiCam sprawia, że Apex3R jest jedną z najbardziej wszechstronnych maszyn CNC dostępnych na rynku. Połączenie mocy, elastyczności i szerokiej gamy innowacyjnych narzędzi sprawia, że obróbka materiałów takich jak metale, guma, pianki i tekstylia jest niezwykle prosta.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty