Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Złoto i srebro dla ZenCode

Farby ZenCode CG i CS spełniły wymagania Cradle to Cradle Products Innovation Institute Material Health odpowiednio otrzymując ocenę Gold i Silver.

© Flint Group

Firma Flint Group Packaging Inks, będąca dostawcą atramentów i powłok dla przemysłu opakowaniowego, otrzymała ocenę Gold dla serii atramentów ZenCode CG i Silver dla ZenCode CS w ramach standardu certyfikacji produktów Cradle to Cradle. Portolio ZenCode jest częścią niedawno wprowadzonej gamy farb i powłok na bazie rozpuszczalników o nazwie OneCode. Farby ZenCode zostały zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska i promowaniu rozwijającej się gospodarki obiegowej w produkcji opakowań elastycznych i dostępne zarówno dla druku fleksograficznego, jak i wklęsłego. Oprócz certyfikatu Cradle to Cradle Material Health, farby ZenCode uzyskały także certyfikat i Cadel Deinking.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty