Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

System PureFlexo Printing

Dzięki PureFlexo Printing stosowane w systemie płyty Flexcel NX Plates mogą być używane z bardziej miękką pianką montażową bez pogorszenia odwzorowania obrazu. Pozwala to poprawić krycie bez konieczność nadmiernego docisku, dodatkowo wydłużając żywotność płyt.

© Miraclon

 

Firma Miraclon zaprezentowała nowe rozwiązanie pod nazwą PureFlexo Printing, które ma na celu umożliwić drukarniom opakowań elastycznych, będących użytkownikami systemu Kodak Flexcel NX osiągnięcie wysokiej jakości druku dzięki nowatorskiej kontroli niepożądanej rozlewności farby. Premiera produktu  miała miejsce na wirtualnym wydarzeniu Miraclon Innovates. Jak podkreśla producent, nowe rozwiązanie zostało zaprojektowane pod kątem zastosowań farb rozpuszczalnikowych na folii w druku szerokowstęgowym i ma za zadanie maksymalnie zwiększyć sprawność, powtarzalność i ogólną wydajność maszyn, umożliwiając drukarniom i działom prepress uzyskanie czystszych wydruków, stabilnych kolorów i lepszych wyników finansowych. „Łatwo rozpływająca się farba jest naturalną cechą druku przy użyciu fleksograficznych farb rozpuszczalnikowych na folii. Kiedy farba przepływa w niepożądane miejsca, może się gromadzić, powodując mostkowanie i nawarstwianie się, tworząc >>brudny wydruk<<. Nie zawsze można sobie z tym łatwo poradzić, a często sytuacja ulega pogorszeniu w wyniku sięgania po rozwiązania innych problemów z drukowaniem, takich jak stosowanie twardszych taśm, większych ilości farby czy nadmiernego docisku” - podkreśla dr John Anderson, dyrektor ds. zaawansowanych zastosowań druku w firmie Miraclon. Według firmy, system PureFlexo Printing bezpośrednio odpowiada na ten problem, wykorzystując zaawansowany patterning powierzchni płyt, aby ograniczyć i kontrolować rozlewność farby.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty