Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Potencjał razy dwa

Na zdjęciu od lewej: Michał Baran, właściciel firmy Wydruk oraz Mariusz Bednarek z firmy Tadan.

© Duplo

Drukarnia Wydruk wyposażyła swój zakład w system broszurujący iSaddle, którego dostawcą była firma Tadan, partner handlowy Duplo Polska. To kolejna już maszyna z oferty Duplo w tej drukarni - niedawno zakupiła ona także bigówko-falcerkę Multigraf Touchline CF-375. Jak podkreśla Michał Baran, właściciel firmy Wydruk, inwestycja pozwoliła firmie na realizację prac, które wcześniej musiała zlecać innym zakładom. Dzięki temu nowy zakup pozwolił firmie pozyskać nowych klientów. Urządzenie najczęściej wykorzystywane jest do zszywania folderów, katalogów, broszur A4 czy A5. „Wykonujemy na tej maszynie m.in. instrukcje i katalogi zszywane o objętości do nawet 136 stron, podręczniki zszywane na 4 zszywki, bardzo małe instrukcje” - mówi Michał Baran. „Możemy produkować wysokoobjętościowe katalogi zszywane, małe książeczki, a nawet podręczniki zszywane na 4 zszywki. To otworzyło przed nami nowe możliwości” - dodaje. Po zakupie nowej maszyny moce produkcyjne firmy w zakresie katalogów, folderów i broszur zszywanych wzrosły dwukrotnie. Ponadto dodatkowa maszyna umożliwia jednoczesne zszywanie jednej pozycji lub dwóch różnych. Firma nie traci również czasu na narządzanie maszyny w przypadku zmiany zleceń.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty