Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Potencjał razy dwa

Na zdjęciu od lewej: Michał Baran, właściciel firmy Wydruk oraz Mariusz Bednarek z firmy Tadan.

© Duplo

Drukarnia Wydruk wyposażyła swój zakład w system broszurujący iSaddle, którego dostawcą była firma Tadan, partner handlowy Duplo Polska. To kolejna już maszyna z oferty Duplo w tej drukarni - niedawno zakupiła ona także bigówko-falcerkę Multigraf Touchline CF-375. Jak podkreśla Michał Baran, właściciel firmy Wydruk, inwestycja pozwoliła firmie na realizację prac, które wcześniej musiała zlecać innym zakładom. Dzięki temu nowy zakup pozwolił firmie pozyskać nowych klientów. Urządzenie najczęściej wykorzystywane jest do zszywania folderów, katalogów, broszur A4 czy A5. „Wykonujemy na tej maszynie m.in. instrukcje i katalogi zszywane o objętości do nawet 136 stron, podręczniki zszywane na 4 zszywki, bardzo małe instrukcje” - mówi Michał Baran. „Możemy produkować wysokoobjętościowe katalogi zszywane, małe książeczki, a nawet podręczniki zszywane na 4 zszywki. To otworzyło przed nami nowe możliwości” - dodaje. Po zakupie nowej maszyny moce produkcyjne firmy w zakresie katalogów, folderów i broszur zszywanych wzrosły dwukrotnie. Ponadto dodatkowa maszyna umożliwia jednoczesne zszywanie jednej pozycji lub dwóch różnych. Firma nie traci również czasu na narządzanie maszyny w przypadku zmiany zleceń.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty