Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Na drodze zrównoważonego rozwoju. Xaar zalicza kolejne sukcesy

John Mills, dyrektor generalny Xaar. 

© Xaar

Xaar, dostawca technologii atramentowych z powodzeniem realizuje kolejne punkty uwzględnione w zobowiązaniu ESG, określonym w ambitnym Planie Zrównoważonego Rozwoju firmy do 2030 r. Plan Zrównoważonego Rozwoju Xaar opiera się na czterech kluczowych filarach – środowisku, ludziach, innowacjach i społeczności.

 

Neutralność emisji CO2 

W ciągu półrocznych wyników firma Xaar zanotowała istotny postęp w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Należąca do Grupy jednostka zajmująca się produkcją atramentowych maszyn drukujących osiągnęła poprzez kompensację neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w 2022 r., Firma dąży do osiągnięcia całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla zgodnie z celem na 2030 r. Ponadto współpracując z Plan Bee, Xaar dodał dwa nowe ule pszczele na swoim terenie w Huntingdon, aby pomóc zwiększyć lokalną bioróżnorodność. 

 

Program Early Careers

Wspieranie młodych ludzi i pielęgnowanie ich umiejętności jest drugim filarem Planu. Program Early Careers ogłoszono w lipcu tego roku, a program Xaar’s Apprenticeship ma swój pierwszy nabór w dziale logistyki. Firma nawiązała współpracę z lokalnymi szkołami i uczelniami w celu opracowania programów zdobywania doświadczenia zawodowego. Wspierany przez Xaar Tydzień nauki w pracy w maju przyciągnął 109 uczestników w dziewięciu wydarzeniach i zaowocował 131 godzinami nauki. 

 

Biodegradowalne części konstrukcyjne 

W ramach planowanych innowacji zespół operacyjny z powodzeniem przetestował wykorzystanie włókien z polikwasu mlekowego (PLA) pochodzących z recyklingu. Są one dostarczane w zrównoważonych opakowaniach w 100% wolnych od tworzyw sztucznych, z łatwymi do recyklingu szpulami kartonowymi i stanowią pierwszy etap wykorzystania biodegradowalnych części konstrukcyjnych w produkcji produktów Xaar. 

 

Działalność charytatywna 

Na początku tego roku Xaar w ramach swojego filaru społeczności ogłosił Break jako swojego partnera charytatywnego w Wielkiej Brytanii. Wyboru dokonali wewnętrznie wyznaczeni działacze charytatywni Xaar. 

 

Plan tworzą ludzie 

Planem Zrównoważonego Rozwoju kierują członkowie Zarządu Xaar wraz z Komitetem ds. Środowiska, Społeczeństwa i Zarządzania (ESG) pod przewodnictwem Grahama Tweedale, dyrektora operacyjnego Xaar i starszego niezależnego dyrektora Alison Littley, którzy są odpowiedzialni za raportowanie postępów. John Mills, dyrektor generalny Xaar podkreśla, że pozytywne zmiany wdrażane w ramach Planu wynikają z osobistego zaangażowania każdej osoby, a holistyczny zakres podjętych działań pokazuje determinację w dokonywaniu rzeczywistych i wiodących w branży zmian. Kopię Planu Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku można znaleźć na stronie internetowej Xaar, a aktualizacje będą dostarczane w ramach rocznej i półrocznej sprawozdawczości Grupy.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty