Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Setna instalacja Indigo 100K

Setna instalacja maszyny HP Indigo 100K miała miejsce w drukarni Solopress. 

© HP

Firma HP zainstalowała setną maszynę cyfrową HP Indigo 100K. Setna instalacja tego rozwiązania miała miejsce w drukarni Solopress i uzupełniła istniejącą flotę firmy, składającą się z 5 maszyn HP Page Wide i produktów Indigo. Jak podkreśla Simon Cooper, dyrektor generalny firmy Solopress, HP Indigo 100K wraz z wprowadzeniem HP Siteflow rozszerza dotychczasowe możliwości  drukarni w zakresie automatyzacji. Założona w 1999 roku firma Solopress ma ponad 20-letnie doświadczenie w druku cyfrowym, obsługując dziesiątki tysięcy firm i resellerów. „Jako firma dążymy do maksymalizacji wydajności na każdym etapie, a maszyna HP Indigo 100K zapewnia nam dodatkowe możliwości, niezawodność i jakość, które chcemy oferować naszym klientom” - dodał Simon Cooper.

Niedawno obchodzona była również 10. rocznica wprowadzenia maszyn HP Indigo do druku cyfrowego w formacie B2. Jak podkreśla producent maszyn, HP Indigo 100K jest najbardziej produktywnym rozwiązaniem druku cyfrowego w formacie B2 na rynku, i oferuje druk do 6000 arkuszy na godzinę. Oprócz tego umożliwia drukarniom komercyjnym przejście z druku offsetowego na druk cyfrowy, przy zachowaniu wysokiej jakości i wydajności. Firma zaprezentowała także nowe opcje maszyny, w tym system automatycznej wymiany palet i piątą stację na tusz. System ten zapewnia ciągłość produkcji i nieprzerwaną pracę -użytkownicy będą mogli korzystać z nowej palety rezerwowej, która obsługuje każdą partię i realizuje zadania zgodnie z wymaganiami użytkownika, przesuwając zadrukowany stos poza podajnik, umożliwiając drukowanie, układanie i rozładowywanie dowolnej ilości materiałów. Rozwiązanie będzie dostępne jeszcze w 2022 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty