Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Atramentowe partnerstwo

Jak podkreśla Robert Keane, dyrektor generalny i założyciel firmy Cimpress, technologia atramentowa zapewnia elastyczność, wydajność i pozwala zmniejszyć ilość odpadów, przyczyniając się do realizacji strategii dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

© Canon

 

Canon zawarł umowę z Cimpress, na mocy której będzie dostarczać maszyny do druku atramentowego do zakładów firmy. Do tej pory nie sprecyzowano jednak, ilu maszyn dotyczy umowa, ani które lokalizacje zostaną objęte instalacjami. Obecnie technologia do produkcji akcydensów firmy Canon dostępna jest w co najmniej dwóch zakładach Cimpress. W Pixartprinting w Wenecji zainstalowano maszynę drukującą Prostream 1800, z kolei w Druck.at w Austrii zainstalowano na początku tego roku maszynę VarioPrint iX320. Umowa nie jest ograniczona jedynie do akcydensowych maszyn drukujących i obejmuje również maszyny wielkoformatowe, takie jak rozwiązania z serii Colorado i Arizona, jak również maszyny drukujące z serii LabelStream. Jak podkreślają przedstawiciele firmy Canon, rozwiązania atramentowe cieszą się dużą popularnością przede wszystkim wśród drukarni internetowych. Dotyczy to również firmy HP, która w przeszłości była jednym z głównych dostawców maszyn w zakładach Cimpress, a która w ostatnim czasie przekonała do swojej technologii atramentowej firmy Precision Proco i Solopress - zainstalowały one maszynę drukującą Pagewide T250.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty