Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Atramentowe partnerstwo

Jak podkreśla Robert Keane, dyrektor generalny i założyciel firmy Cimpress, technologia atramentowa zapewnia elastyczność, wydajność i pozwala zmniejszyć ilość odpadów, przyczyniając się do realizacji strategii dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

© Canon

 

Canon zawarł umowę z Cimpress, na mocy której będzie dostarczać maszyny do druku atramentowego do zakładów firmy. Do tej pory nie sprecyzowano jednak, ilu maszyn dotyczy umowa, ani które lokalizacje zostaną objęte instalacjami. Obecnie technologia do produkcji akcydensów firmy Canon dostępna jest w co najmniej dwóch zakładach Cimpress. W Pixartprinting w Wenecji zainstalowano maszynę drukującą Prostream 1800, z kolei w Druck.at w Austrii zainstalowano na początku tego roku maszynę VarioPrint iX320. Umowa nie jest ograniczona jedynie do akcydensowych maszyn drukujących i obejmuje również maszyny wielkoformatowe, takie jak rozwiązania z serii Colorado i Arizona, jak również maszyny drukujące z serii LabelStream. Jak podkreślają przedstawiciele firmy Canon, rozwiązania atramentowe cieszą się dużą popularnością przede wszystkim wśród drukarni internetowych. Dotyczy to również firmy HP, która w przeszłości była jednym z głównych dostawców maszyn w zakładach Cimpress, a która w ostatnim czasie przekonała do swojej technologii atramentowej firmy Precision Proco i Solopress - zainstalowały one maszynę drukującą Pagewide T250.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty