Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

UPM zamyka fabryki

W związku z zamknięciem fabryki Kaipola pracę utraci 450 pracowników, redukując produkcję papieru UPM o 450 000 ton papieru gazetowego oraz 270 000 ton papieru powlekanego.

Firma UPM zamyka jedną ze swoich fabryk papieru offsetowego Kaipola, gdzie produkowane są materiały do produkcji gazet i materiałów reklamowych. Oprócz tego planuje sprzedaż swojego zakładu Shotton w Północnej Walii.

Zmiany w funkcjonowaniu zakładów produkcyjnych są wynikiem zmniejszonego popytu na papiery offsetowe, za który w dużej mierze odpowiadają restrykcje związane z pandemią. Proces zamknięcia zakładu ma zakończyć się pod koniec tego roku. Spowoduje to utratę pracy 450 pracowników. Zakład produkcyjny Shotton zostanie przekształcony w fabrykę tektury falistej. Po wprowadzeniu zmian, firma będzie dysponować 15 fabrykami o możliwościach produkcyjnych do 7,3 miliona ton papieru rocznie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty