Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Innowacyjne rozwiązanie od Prati. Linia Digi Compact na drupie

Digi Compact

© Prati

Prati na targach drupa zaprezentuje zupełnie nowe opcje w zakresie przetwarzania i wykańczania etykiet i opakowań. W centrum uwagi znajdzie się Digi Compact, linia do przetwarzania i wykańczania etykiet samoprzylepnych i drukowanych cyfrowo opakowań elastycznych, która w niezwykle kompaktowej konstrukcji (tylko 3 m powierzchni podłogi) może przetwarzać wiele materiałów, a także wykonywać różnorodne procesy wykańczania i uszlachetniania.

 

Zaprojektowana i zbudowana z myślą o ergonomii i wszechstronności linia Digi Compact może w rzeczywistości konwertować i wykańczać szeroką gamę produktów o grubości od 12 do 350 mikronów, przełączając się z samoprzylepnych etykiet papierowych i z tworzyw sztucznych na etykiety termokurczliwe i owijane, z przetwarzaniem z roli na rolę, z roli na arkusz lub z roli na etykietę. Ta specjalna cecha maszyny zmniejsza ryzyko inwestycyjne do zera, a także umożliwia wejście na nowy rynek przy minimalnych kosztach. Na targach drupa Digi Compact będzie prezentowana w konfiguracji „roll-to-stack” do wykańczania etykiet IML, mokrego kleju i naklejek.

 

Wydajna i ekologiczna

Maszyna jest dostępna w trzech szerokościach 370, 400 i 450 oraz oferuje bardzo wysoką prędkość roboczą: w trybie półobrotowym 70 m/min i obrotowym 200 m/min. Wymiana zadań jest zminimalizowana, podobnie jak materiały eksploatacyjne potrzebne do procesu wykańczania dzięki czemu oprócz tego, że maszyna jest bardzo produktywna, jest również wyjątkowo przyjazna dla środowiska. Jej kolejnym mocnym punktem jest całkowicie modułowa konstrukcja, dzięki czemu każdy proces ma swój własny moduł: moduł odwijania i wyrównywania, obrotowy i półobrotowy moduł sztancowania, z cięciem wzdłużnym i przewijaniem na dole dla aplikacji z roli na rolę oraz stół do zbierania etykiet i arkuszy na górze dla wszystkich aplikacji z roli na etykietę i z arkusza na arkusz.

 

Futura i Treedom

Maszyna Digi Compact jest idealnie dostosowana do potrzeb zarówno współczesnego, jak i przyszłego rynku również dlatego, że wdraża Futurę, skalowalną architekturę opracowaną z myślą o Przemyśle 4.0 i Przemyśle 5.0, która pozwala maszynom Prati dodawać nowe funkcje i opcje nawet w późniejszym czasie, odpowiadając w ten sposób na różne potrzeby rynku i chroniąc inwestycję w czasie poprzez oszczędność energii.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty