Kalendarium

13-15.11.2024 · TAROPAK, Poznań

04-06.12.2024 · Labeling-Tech Poland

28-31.01.2025 · RemaDays, Nadarzyn

06-09.05.2025 · Fespa, Berlin

Na zdrowie. Systemy EyeC Proofiler.

Data publikacji: marzec 2014

Prozdrowotna i modna maksyma brzmiąca: „lepiej zapobiegać, niż leczyć” ma szczególną moc i znaczenie także w sektorze produkcji opakowań – zwłaszcza dla branży farmaceutycznej. Bo kontrola procesów produkcyjnych i poprodukcyjnych z pewnością może zapobiec poważnym konsekwencjom (lepiej wszak zapobiegać!). Kluczowa jest natomiast odpowiedzialność za wyprodukowany towar, która pozwoli uniknąć późniejszych problemów.

 

EyeC jest ekspertem w branży systemów do inspekcji wizyjnej na świecie. Jak tłumaczy Marcin Weksler: „Sukces naszych systemów wizyjnych tkwi nie tylko w zaawansowanej technologii, ale również w prostej implementacji i obsłudze”. 

Jednym z nowoczesnych sposobów prewencji w zakresie bezpieczeństwa produktu są systemy EyeC Proofiler 400 Braille do inspekcji etykiet, którymi dysponuje wrocławska firma Comex. Wdrożenie tych rozwiązań niewątpliwie wpłynęło na postrzeganie firmy jako dostawcy dbającego o zaspokajanie oczekiwań klientów oraz permanentny rozwój know how.

„Postawienie sobie kolejnej poprzeczki w dążeniu do spełnienia oczekiwań klienta nie wynika z obowiązującej mody, ale z poczucia odpowiedzialności za wyprodukowany towar” – podkreśla Paweł Korczak, prezes PPU Comex. Firma istnieje na polskim rynku od 1987 r. i jest m.in. producentem etykiet samoprzylepnych, wysokouszlachetnionych (peel&read, booklet, zdrapek), etykiet z Braillem, kart i etykiet RFID oraz MemoSticków. PPU Comex dystrybuuje również urządzenia etykietujące i znakujące. Od lat inwestuje w maszyny i technologie, dzięki którym oferuje unikalne na skalę światową rozwiązania, jak np. wykorzystanie technologii RFID przy zarządzaniu zleceniami produkcyjnymi. „Wobec gospodarczej globalizacji, a tym samym zwiększonej konkurencji, coraz istotniejsze znaczenie ma know how. W dzisiejszych czasach, gdy dostępność maszyn poligraficznych jest uzależniona wyłącznie od posiadanych możliwości finansowych, konkurowanie na rynku jedynie technologią nie rokuje długoterminowego sukcesu” – mówi Paweł Korczak. – „Stąd też coraz częściej nasi klienci zainteresowani są nie tylko możliwościami technicznymi wytwarzanego produktu, ale domagają się udokumentowania kontroli procesu produkcyjnego i poprodukcyjnego. Standardowym wymaganiem staje się wręcz, aby wytwórca znał również specyfikę wyrobu końcowego, dla którego przeznaczone jest opakowanie czy etykieta. A tego nie kupuje się razem z maszyną – tę niezbędną wiedzę, doświadczenie i kompetencje zdobywa się z latami praktyki i permanentnej nauki”.

 

Know how EyeC

Dlaczego PPU Comex zdecydowało się na rozwiązania EyeC? „Ostatnio poczynione inwestycje w naszej firmie, a wśród nich wdrożenie systemów wizyjnych, były związane z podniesieniem jakości oferowanych produktów. Systemy te zostały zaimplementowane w proces technicznego wytwarzania produktu, jak i w procesy jego kontroli oraz ostatecznej konfekcji” – informuje Paweł Korczak. Według prezesa wrocławskiej drukarni, spośród wielu producentów systemów wizyjnych, to właśnie systemy EyeC wydały się najbardziej dopasowanymi do założeń i potrzeb technicznych. Poza tym są rozwiązaniami o bardzo wielu wdrożeniach w przemyśle farmaceutycznym, notabene uznawanym za najbardziej wymagającego i skrupulatnego klienta – i to właśnie, jak podkreśla Paweł Korczak, dla EyeC jest najlepszą rekomendacją. „Oczywiście wdrożenie systemów wizyjnych EyeC w PPU Comex nie ogranicza się do kontroli produkcji dla przemysłu farmaceutycznego – są one wykorzystywane do kontroli całego asortymentu produkcji, kontroli poprodukcyjnej i konfekcji” – dodaje.

 

O szczegółach

Systemy EyeC Proofiler 400 Braille ze skanerem w formacie A3 zainstalowane w PPU Comex umożliwiają analizę grafiki i tekstów oraz precyzyjne zbadanie zarówno kodów kreskowych 1D i 2D, a także kodu Data Matrix. Weryfikują też punkty Braille’a na etykietach, co nie jest rzeczą prostą z uwagi na ich transparentność. Równie ważna jest unikalna precyzja wykrywania różnic wielkości 0,1 mm2 między obrazem z PDF a nadrukiem na etykiecie (folia lub papier). Wysokie wymagania wobec kontroli jakości swoich produktów sprawiły, że PPU Comex zainwestowało również w ultraszybkie systemy EyeC ProofRunner 450 Color. Wyposażone są w kamerę 4K, której szerokość pola wynosi 450 mm i umożliwia 100-proc. inspekcję błędów drukarskich w tekście oraz w grafice, a także weryfikuje czytelność kodów 1D i 2D (jak Data Matrix i QR), danych zmiennych, jak również bada zgodność kolorów równocześnie w wielu miejscach etykiety. Urządzenie zainstalowane na przewijarce Langer2 od firmy Jurmet pozwala na weryfikację etykiet drukowanych z prędkością do 350 m/min. Dodatkowo posiada funkcję OCR do sprawdzania serializacji na etykietach i wykrywania m.in. powtórzonych numerów. Obydwa modele systemów generują raporty, zapewniające szczegółową informację o wynikach inspekcji.

„EyeC jest partnerem, który 60 proc. swoich urządzeń zainstalował dotychczas w branży farmaceutycznej. Jednak do naszych zalet nie należy tylko najlepsza dostępna technologia, ale również doświadczenie w kompleksowym wdrażaniu systemów w różnych lokalizacjach i na różnych etapach. Połączenie bogatego doświadczenia ze zrozumieniem procesów zachodzących w branży farmaceutycznej i poligraficznej pozwala na zaoferowanie optymalnego rozwiązania dla obydwu branż” – podsumował Marcin Weksler, właściciel oddziału EyeC Polska.

Lepiej więc zapobiegać niepożądanym błędom w druku, niż leczyć „stany zapalne” z klientem czy też końcowym użytkownikiem. Na rynku dostępne są wszak technologiczne i najnowocześniejsze „szczepionki” na wszelakie choroby. Odpowiedzialność w biznesie, podobnie jak zdrowie, jest bezcenna!

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty