Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Budowa parku HEI-TECH

Na terenie zakładów Wiesloch-Walldorf znajduje się fabryka maszyn drukujących i głowna siedziba główna firmy Heidelberg, a także centrum demonstracyjne dla klientów zajmujących się drukiem komercyjnym i opakowaniowym oraz Centrum Innowacji.

© Heidelberger Druckmaschinen

Heidelberger Druckmaschinen sprzedał 80 000 powierzchni zakładów w Wiesloch-Walldorf firmie VGP Group. Rok temu producent sprzedał firmie VGP około 130 000 . Europejski deweloper przekształci nabytą powierzchnię w nowy park przemysłowo-handlowy. Obie firmy podpisały stosowną umowę kupna. Tereny należące do Heidelberga i VGP zostaną połączone w nowy park przemysłowy HEI-TECH, którego pierwsze działania budowlane mają zostać podjęte już w przyszłym roku. „Park przemysłowy jest kolejnym elementem naszej transformacji w firmę technologiczną. Ponadto, bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni w zakładach w Wiesloch-Walldorf pozwoli nam osiągnąć znaczne oszczędności” - skomentował Rainer Hundsdörfer, prezes firmy Heidelberg, który ustępuje ze stanowiska w kwietniu przyszłego roku. Projekt ten stanowi kolejny ważny krok w planowanej przez Heidelberg optymalizacji zakładu i struktury w Wiesloch-Walldorf, który zajmuje łączną powierzchnię około 840 000 .

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty