Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

SCA przekształca produkcję

Firma SCA planuje skupić swoje możliwości produkcyjne na wytwarzaniu papierów do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które w tej chwili odnotowuje się największe zapotrzebowanie.

Firma SCA, zajmująca się produkcją papieru, redukuje produkcję papierów offsetowych do druku zwojowego, przekształcając swój zakład w Ortviken. Firma zwiększy produkcję papieru do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie. Tym samym wycofuje z rynku około 756000 ton powlekanych i niepowlekanych papierów offsetowych.

Decyzja była podyktowana spadkiem w sprzedaży papierów offsetowych, która podczas pandemii zmalała o 30-40 procent. Z powodu nierentownej sytuacji producent zainicjował także tymczasowe zwolnienia w Ortviken. Na ten moment nie ma informacji na temat planowanych przygotowań zamknięcia zakładu. Jest to nagła zmiana w strategii firmy, która jeszcze niedawno informowała o kontynuacji sprzedaży papierów offsetowych za pośrednictwem nowych dystrybutorów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty