Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

SCA przekształca produkcję

Firma SCA planuje skupić swoje możliwości produkcyjne na wytwarzaniu papierów do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które w tej chwili odnotowuje się największe zapotrzebowanie.

Firma SCA, zajmująca się produkcją papieru, redukuje produkcję papierów offsetowych do druku zwojowego, przekształcając swój zakład w Ortviken. Firma zwiększy produkcję papieru do zastosowań opakowaniowych i higienicznych, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie. Tym samym wycofuje z rynku około 756000 ton powlekanych i niepowlekanych papierów offsetowych.

Decyzja była podyktowana spadkiem w sprzedaży papierów offsetowych, która podczas pandemii zmalała o 30-40 procent. Z powodu nierentownej sytuacji producent zainicjował także tymczasowe zwolnienia w Ortviken. Na ten moment nie ma informacji na temat planowanych przygotowań zamknięcia zakładu. Jest to nagła zmiana w strategii firmy, która jeszcze niedawno informowała o kontynuacji sprzedaży papierów offsetowych za pośrednictwem nowych dystrybutorów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty