Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Europapier przejmuje AtWill

Najnowsze przejęcie firmy Europapier wpisuje się w strategię przejęć producentów działających w sektorach artykułów higienicznych i opakowań.

© Europapier

Firma Europapier, należąca do grupy Heinzel, przejęła 100 procent udziałów w firmie AtWill. AtWill to czeska firma zajmująca się sprzedażą papieru, prowadząca działalność w Czechach i na Słowacji. Specjalizuje się w sprzedaży specjalistycznych papierów do kas fiskalnych w handlu detalicznym oraz do pakowania. Europapier od kilku lat rozszerza działalność na nowe rynki i obszary biznesowe, aby sprostać stale zmieniającym się potrzebom klientów w Europie Środkowej i Wschodniej. Z liczbą ponad 60 magazynów w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej firma oferuje ponad 50 000 produktów w takich obszarach działalności, jak: druk i materiały biurowe, opakowania, papiery specjalistyczne, papiery do druku cyfrowego, komunikacja wizualna, rozwiązania opakowaniowe i produkty higieniczne. W IV kwartale 2021 roku Europapier sfinalizował również przejęcie innych aktywów, w tym całych list klientów i dostawców oraz zapasów Saneco w Słowenii i Kikoshop na Słowacji. Obie firmy specjalizują się w sprzedaży i dystrybucji produktów do pakowania żywności i artykułów higienicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty