Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Kompaktowość i elastyczność. Ploter Ricoh IP CW2200

Ploter Ricoh IP CW2200

© Ricoh

Firma Ricoh wprowadziła na rynek nowy wielkoformatowy cyfrowy ploter kolorowy Ricoh IP CW2200. Stanowi on uzupełnienie niedawno wprowadzonej na rynek wielkoformatowej wielofunkcyjnej maszyny drukującej Ricoh IM CW2200, która oferuje możliwość skanowania dokumentów do formatu A0. Nowe urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby szerokiego grona użytkowników CAD i dużych dokumentów.

 

Kompaktowy, niskonakładowy, elastyczny i kolorowy IP CW2200 umożliwia szybszą i bardziej sprawną produkcję. Ploter zapewnia doskonałą jakość obrazu dla nawet bardzo precyzyjnych elementów dzięki głowicom drukującym Gel-Jet Ricoh Piezo o zmiennej wielkości kropli oraz innowacyjnym atramentom pigmentowym Geljet. To połączenie zapewnia wydruki odporne na działanie promieniowania UV i wody, które szybko schną i mogą być natychmiast wykorzystane, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, bez ryzyka rozmazania. Dodatkowo zastosowane głowice cechuje wysoka trwałość eliminując tym samym potrzebę częstej wymiany co w konsekwencji pomaga utrzymać niski całkowity koszt posiadania. Maksymalna długość zadruku plotera IP CW2200 wynosi 33 m, co zapewnia najdłuższą specyfikację w tej klasie. Maszyna daje możliwość drukowania w rozdzielczości A0 do 1200 x 1200 dpi z prędkością 3,8 ppm w czerni i bieli lub 2,1 ppm w pełnym kolorze oznacza. Elastyczną produkcję gwarantuje zastosowane rozwiązanie Ricoh USB SD Card workflow dzięki któremu dane mogą być przesyłane z różnych źródeł, w tym z pamięci USB, zdalnie dedykowanego narzędzia internetowego lub poprzez standardowy sterownik urządzenia. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska dzięki trybowi oszczędzania atramentu i krótkiemu czasowi nagrzewania. System posiada akredytację Energy Star i EPEAT Silver oraz jest zgodny z dyrektywą RoHS.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty