Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Zmiany na rynku prasy. Polska Press na sprzedaż?

© Photogenica

W debacie publicznej pojawiła się kwestia sprzedaży grupy medialnej Polska Press przez Orlen. Spekulacje dotyczą odsprzedania grupy Polska Press jeszcze przed objęciem władzy przez nowy rząd. Koncern Orlen zaprzecza doniesieniom o prowadzeniu rozmów na temat sprzedaży grupy medialnej Polska Press.

Orlen kupił wydawnictwo w 2021 r., po uzyskaniu zgody prezesa UOKiK, a ówczesna wartość transakcji wyniosła 210 mln zł. W ubiegłym roku rozliczeniowym grupa medialna Polska Press odnotowała stratę netto w wysokości 23 milionów złotych (przy wzroście przychodów o 4,7 procenta do 329,3 miliona złotych i wzroście kosztów operacyjnych o 13,7 procent do 375, 4 miliona złotych), czyli o 7,8 miliona złotych mniej niż przed rokiem. Sprzedaż tytułów prasowych przyniosła firmie 90,32 miliona złotych, czyli i 1,3 procenta mniej niż rok wcześniej.

Niemal połowa przychodów grupy Polska Press pochodziła z usług reklamowych w prasie, internecie oraz poprzez różnego rodzaju eventy. W ubiegłym roku wpływy w tym obszarze sięgnęły 160, 37 miliona złotych, rosnąc rok do roku o 6,5 procenta.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty