Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Tysiące wydruków dziennie

Dzięki nowej inwestycji w maszynę 600i Pro od Duplo drukarnia Chroma zoptymalizowała swoją produkcję katalogów.

Drukarnia Chroma zainwestowała w nowy system broszujący od Duplo – cyfrową maszynę 600i Pro z podajnikiem DSF-6000. Firma poszukiwała rozwiązania, które pozwoli jej na zróżnicowanie swojej oferty poprzez większy wybór obsługi zleceń, optymalizując przy tym proces ich realizacji, co udało się osiągnąć z nową inwestycją.

Firma Chroma, mogąca pochwalić się 20-letnim doświadczeniem w branży, od 2009 roku świadczy usługi druku przez Internet. Jest jedną z największych firm poligraficznych w Polsce, codziennie realizując około 2000 zleceń. Jej portfolio wypełnia szeroka gama produktów, od ulotek, plakatów czy katalogów, po kalendarze  i wizytówki. W swojej ofercie posiada także wiele rodzajów uszlachetnień w postaci złoceń, srebrzeń, folii typu soft skin oraz lakierów UV o wysokim stopniu połysku oraz lakierów typu drop off.

Wybór maszyny nie był przypadkowy – firma korzystała już z usług innego rozwiązania od Duplo, które sprawdziło się w parku maszynowym drukarni. Jedną z korzyści, jakie zaoferowała inwestycja w maszynę 600i Pro, była przede wszystkim optymalizacja procesu produkcji katalogów drukowanych cyfrowo w niskich nakładach. Dzięki temu Chroma mogła odciążyć inne maszyny, które obsługiwały te produkty. Dała ona również możliwość wyboru urządzenia szyjącego katalogi ze względu na technikę i nakład. Dodatkowo zautomatyzowane rozwiązanie jest proste w obsłudze, a przezbrojenie urządzenia nie wymaga czasochłonnej pracy operatorów. To pozwala firmie na znaczną oszczędność czasu i efektywniejszą realizację zleceń. Po usprawnieniu procesów produkcyjnych z nową maszyną od Duplo, drukarnia jest w stanie produkować tysiące wydruków dziennie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty