Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowy moduł kontroli druku. Varnish Inspection

Nowy moduł Esko AVT Varnish Inspection może być używany we wszystkich systemach AVT Helios R, B, S, Turbo+, Turbo HD i Turbo HD+.

© Esko

Firma Esko wprowadza na rynek nowy moduł kontroli druku, który może sprawdzać i wykrywać wady powłok lakierniczych podczas drukowania etykiet, zapowiadając tym samym nową erę kontroli lakieru dla drukowanych etykiet. Nowe rozwiązanie będzie prezentowane na targach drupa.

 

Innowacyjny moduł Varnish Inspection dla systemu kontroli AVT Helios 100% umożliwia producentom etykiet osiągnięcie maksymalnej wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów w procesie produkcji. Przełomowe rozwiązanie zapewnia niezrównaną dokładność i co najważniejsze nie wymaga dodatków UV do lakieru, a pojedynczy system inspekcji oferuje szeroką kompatybilność.

 

Priorytety producentów

Biorąc pod uwagę wysokie koszty surowców i presję, aby wszystkie firmy stawały się bardziej zrównoważone, zmniejszenie ilości odpadów przy jednoczesnej maksymalizacji wydajności jest najwyższym priorytetem dla producentów etykiet. Zapewnienie dokładności druku pomaga zwiększyć wydajność, zwiększając produktywność przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów. Kontrola powłoki lakieru była tradycyjnie procesem czasochłonnym, a przez to kosztownym. Podczas gdy konwencjonalne systemy i ludzkie oko nie widzą czystego lakieru, dzięki nowemu modułowi dostępnemu dla systemu kontroli AVT Helios 100%, operatorzy mogą teraz widzieć i kontrolować produkcję bez spowalniania lub zatrzymywania wąskiej wstęgi.

 

Kompleksowa optymalizacja

Znaczący odsetek etykiet wymaga naniesienia powłoki lakieru. Zazwyczaj konieczne jest wtedy zatrzymanie maszyny drukującej w celu wybrania etykiet i przeprowadzenia ręcznej inspekcji przy użyciu kasetonu. Proces ten może również wymagać dodania dodatków UV do lakieru, które nie są dozwolone w wielu zastosowaniach, a następnie użycia specjalnego źródła światła UV, co dodatkowo zakłóca produkcję. Bazując na dogłębnej wiedzy zespołu Esko AVT w zakresie inspekcji, firma opracowała moduł Varnish Inspection, aby rozwiązać wszystkie kwestie w jednym zautomatyzowanym rozwiązaniu, które optymalizuje takie aspekty procesu jak dokładność, bezpieczeństwo i wygoda. Dzięki innowacji jeden system spełnia wszystkie wymagania: zapewnia inspekcję druku, inspekcję lakieru, weryfikację kodów kreskowych, zmiennych danych, kolorów i wszelkich innych aspektów związanych z procesem i jakością. Co więcej, wszystko odbywa się równolegle przy najwyższych prędkościach produkcyjnych i bez żadnych kompromisów.

 

Kompatybilność

Moduł AVT Varnish Inspection oferuje szeroką kompatybilność, działając bezproblemowo z różnymi rodzajami powłok lakierniczych. Niezależnie od tego, czy lakier jest matowy, błyszczący czy dotykowy, technologia zapewnia niesamowite wyniki podglądu i kontroli. Zapewniając niezrównaną dokładność, niezwykle szczegółowa inspekcja gwarantuje, że wady powłoki lakierniczej, takie jak błędny rejestr, częściowy i pełny brak lakieru, są wykrywane natychmiast po rozpoczęciu pracy. Moduł AVT Varnish Inspection automatycznie sprawdza i ostrzega operatora o defektach zapewniając znaczną oszczędność czasu i odpadów oraz ogromny wzrost wydajności.

 

Moduł optyczny

Varnish Inspection zawiera nowy, opatentowany moduł optyczny, który uzupełnia istniejącą głowicę optyczną systemu inspekcji, a także oprogramowanie wyposażone w algorytmy, opracowane w celu obsługi kontroli przezroczystych powłok. Nowa przeglądarka separacji Varnish PDF identyfikuje warstwy lakieru.

 

Oszczędność zasobów

Moduł AVT Varnish Inspection dodaje dodatkową warstwę precyzji do każdej obecnej konfiguracji inspekcji. Dzięki identyfikacji zwykle niewidocznych błędów, przetwórcy etykiet mogą uniknąć kosztownych problemów i pożegnać się z czasochłonną procedurą. Zapewnia to użytkownikom znaczące korzyści pod względem szybkości pracy, ogólnej jakości końcowej etykiety produktu oraz redukcji odpadów w ramach standardowego przepływu pracy i kontroli druku, a nie jako dodatkowy etap.

 

Wysoka intuicyjność

Funkcjonalność i interfejs systemu są niezwykle łatwe, zarówno dla obecnych użytkowników systemu kontroli AVT, jak i operatorów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w jego obsłudze. Dzięki innowacji Esko ponownie realizuje zobowiązanie do przyspieszenia wejścia na rynek towarów pakowanych poprzez opracowywanie rozwiązań, które mają wymierny wpływ na biznes pod względem wydajności, jakości i redukcji odpadów. Mniejsza ilość czasu poświęcanego przez operatora na kontrolę i resetowanie zwiększa ilość czasu na zadania o wartości dodanej, podczas gdy redukcja odpadów zapewnia oszczędności na kosztach materiałów i energii. System poprawia również końcową jakość druku dzięki lepszemu pokryciu powierzchni, zapewniając produkt wyższej jakości, co oznacza większą satysfakcję klienta.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty