Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

„Atak na wolność prasy”

Organizacja protestująca przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatu Extinction Rebellion zablokowała drukarnie działające na terenie Anglii i Szwecji. Akcja uniemożliwiła dostarczenie na czas milionów egzemplarzy gazet do punktów sprzedaży o tytułach „The Times”, „The Sun”, „Daily Mail”, „Sunday Telegraph” i wiele innych, które według organizacji nie poświęcają wystarczająco dużo uwagi problematyce zmian klimatycznych. Z powodu blokady brytyjski rząd rozważa uznanie organizacji za zorganizowaną grupę przestępczą. Tamtejsi politycy nazwali protest atakiem na wolność prasy i demokrację.

W Polsce również miały ostatnio miejsce protesty organizacji. Na ulicach Warszawy działacze Extinction Rebellion chcieli uwrażliwić polskich polityków na skutki zmian klimatycznych w kraju i żądali od polskiego rządu ustanowienia uchwały ogłaszającej alarm klimatyczny. Jeden z aktywistów organizacji, Błażej Miernikiewicz pokreślił, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy świadkami susz, powodzi i huraganów, jak również wysokich cen żywności wynikających z katastrof klimatycznych. Ekolodzy domagali się przede wszystkim redukcji spalania węgla, ropy oraz gazu jak również zmiany biernej postawy polityków wobec postępujących zmian klimatycznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty