Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

„Atak na wolność prasy”

Protesty organizacji Extinction Rebellion uniemożliwiły w Anglii dostarczenie do punktów sprzedażowych wielu popularnych gazet.

Organizacja protestująca przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatu Extinction Rebellion zablokowała drukarnie działające na terenie Anglii i Szwecji. Akcja uniemożliwiła dostarczenie na czas milionów egzemplarzy gazet do punktów sprzedaży o tytułach „The Times”, „The Sun”, „Daily Mail”, „Sunday Telegraph” i wiele innych, które według organizacji nie poświęcają wystarczająco dużo uwagi problematyce zmian klimatycznych. Z powodu blokady brytyjski rząd rozważa uznanie organizacji za zorganizowaną grupę przestępczą. Tamtejsi politycy nazwali protest atakiem na wolność prasy i demokrację.

W Polsce również miały ostatnio miejsce protesty organizacji. Na ulicach Warszawy działacze Extinction Rebellion chcieli uwrażliwić polskich polityków na skutki zmian klimatycznych w kraju i żądali od polskiego rządu ustanowienia uchwały ogłaszającej alarm klimatyczny. Jeden z aktywistów organizacji, Błażej Miernikiewicz pokreślił, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy świadkami susz, powodzi i huraganów, jak również wysokich cen żywności wynikających z katastrof klimatycznych. Ekolodzy domagali się przede wszystkim redukcji spalania węgla, ropy oraz gazu jak również zmiany biernej postawy polityków wobec postępujących zmian klimatycznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty