Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Płyty papierowe Dispa. Ekologiczne i niezawodne rozwiązanie

© 3A Composites

Firma 3A Composites wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie. Jest to ekologiczna, kompozytowa płyta papierowa Dispa do sitodruku i druku cyfrowego. Firma proponuje trzy rodzaje innowacyjnej płyty. Płyty Dispa stanowią idealne rozwiązanie dla zastosowania we wszystkich miejscach, w których waga materiału gra ważna rolę, na przykład w kampaniach promocyjnych, wiszących szyldach sufitowych czy materiałach prezentacyjnych w miejscach sprzedaży.

 

Dispa wykonana jest z papieru z certyfikatem FSC, nadaje się do recyklingu w 100 procentach i można ją łatwo zutylizować jako makulaturę. Bezkierunkowa struktura rdzenia zapewnia optymalny poziom płaskości oraz doskonałą stabilność wymiarową. Płyty Dispa są idealnym podłożem do druku i dobrze nadają się do przetwarzania w technologii obróbki cyfrowej CNC. Jej zaletą jest również wysoka sztywność wzdłużna i poprzeczna, w porównaniu z teksturą falistą. Przy tym jest niezwykle lekka, co pozwala na jej łatwy montaż.

 

Wachlarz wyboru

Klasyczna Dispa cechuje się gładką białą powierzchnią papieru, który jest idealnym rozwiązaniem dla krótkoterminowych wewnętrznych akcji promocyjnych. Proponowane przez firmę najnowsze rodzaje płyty to z kolei Dispa Sirius i Dispa Outdoor. Pierwsza z nich zoptymalizowana jest pod kątem druku cyfrowego i zapewnia wyraźną, przyciągającą wzrok grafikę z podkreśleniem wszystkich szczegółów. Specjalistyczny papier, z którego stworzony jest Dispa Sirius, zaprojektowany jest z myślą o zwiększonym nasyceniu kolorów, szybkim wchłanianiu atramentu oraz krótkim czasie schnięcia. Dispa Outdoor jest z kolei przeznaczona do krótkoterminowych, zewnętrznych materiałów promocyjnych. Gładki, biały papier zapewnia najwyższą jakość wydruków.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty