Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Xeikon: Nowa generacja LCU

Jak podkreśla producent, nowa generacja urządzeń Xeikon Label Converting Unit zapewnia skalowalność i elastyczność produkcji etykiet.

© Xeikon

Xeikon wprowadził na rynek nową serię Xeikon LCU (Label Converting Units), zaprojektowaną z myślą o przemyśle etykiet. Nowa generacja została opracowana w oparciu o modułową i skalowalną architekturę, która ma zapewnić producentom elastyczność, możliwość połączenia z chmurą i pełną integrację z innymi urządzeniami.

 

Oferta składa się z dwóch modeli: Xeikon LCU350 z nową modułową platformą zapewniającą dodatkową elastyczność i skalowalność w celu wsparcia rozwoju biznesu oraz Xeikon LCU33 w wersji podstawowej. Nowa seria LCU jest już dostępna w Globalnym Centrum Innowacji firmy Xeikon. Kluczową wartością nowej serii Xeikon LCU różne opcje i poziomy zaawansowania, które można dostosować do wymagań klienta. Podobnie jak wiele innych naszych rozwiązań cyfrowych, seria Xeikon LCU została zaprojektowana tak, aby dostosowywać się i rozwijać wraz z potrzebami biznesowymi naszych klientów. Dzięki naszym usługom Xeikon Solution Services (XSS), klienci mogą decydować się różne konfiguracje w miarę rozwoju jego działalności, w zależności od zastosowania i wymaganych nakładów, np. od podstawowego lakierowania do automatycznego wykrawania laserowego i szerszych wersji do 520 mm. Integracja jednostek z serii Xeikon LCU wraz z połączeniem w chmurze oferuje pełne możliwości automatyzacji zarówno procesu, jak i wymiany informacji we wszystkich urządzeniach” - mówi Jeroen Van Bauwel, kierownik ds. produktu w firmie Xeikon. Seria Xeikon LCU jest przeznaczona do pracy inline i offline z maszynami cyfrowymi Xeikon Panther i Cheetah.

 

Aby przyczynić się do digitalizacji produkcji, seria Xeikon LCU posiada wbudowaną łączność z chmurą do zbierania danych i zdalnego serwisu. Zebrane dane przekładane na kluczowe informacje, które pomagają operatorom w podejmowaniu decyzji dotyczących produkcji.

© Xeikon

Elastyczna konfiguracja

Seria LCU firmy Xeikon umożliwia automatyzację procesów oraz przetwarzania informacji o zadaniu poprzez transfer danych do różnych jednostek, dając operatorowi przejrzystość i wgląd w różne statusy i funkcje etapów produkcji. Interfejsy nowej generacji LCU maszyna-maszyna i człowiek-maszyna dają operatorowi pełny wgląd w postęp każdego etapu produkcyjnego. Operatorzy mogą monitorować każdy proces od laminowania, sztancowania, cięcia, nawijania, foliowania na gorąco, po sitodruk. Stanowisko lakiernicze oferuje zwiększoną szerokość, rejestr lakierowania oraz możliwość rozbudowy do lakierowania punktowego. Ponadto nowa seria charakteryzuje się wysoką dokładnością cięcia i oferuje precyzyjne pasowanie. Może b rozszerzona o opcje, które zwiększają ogólny OEE zadań - takie jak dodatkowe stacje fleksograficzne, aby uniknąć zmiany między różnymi lakierami, zautomatyzowane wykrawanie laserowe, automatyczna zmiana matrycy, aby skrócić czas przygotowania oraz stacje sitodruku, aby rozszerzyć zakres zastosowań. Wykrawanie może odbywać się półobrotowo z prędkością 80m/min do maksymalnej prędkości 130m/min. Producent będzie mógł elastycznie dostosowywać obróbkę i zdobienie oraz połączyć wiele różnych procesów, aby zmaksymalizować możliwości przetwarzania etykiet i rozszerzyć ofertę. Xeikon wychodzi również naprzeciw klientom, którzy dysponują mniejszym budżetem. LCU33 to podstawowy model przeznaczony dla mniejszych firm. Jest to atrakcyjna inwestycja, która umożliwia stopniową rozbudowę. Dzięki nowej serii wszystkie procesy teraz połączone w jeden płynny proces od pliku do produktu końcowego. Firmy nieustannie poszukują nowych technologii i urządzeń, które pozwolą im sprostać wysokim wymaganiom w zakresie najnowszych, wyrafinowanych i unikalnych zdobień oraz wysokiej jakości obróbki, aby przyciągnąć konsumentów. Dzięki nowej serii LCU firmy Xeikon, będą mieli wszystko, czego potrzebują, aby zrobić kolejny krok w kierunku pełnej cyfryzacji w produkcji i wytwarzaniu etykiet” - podsumowuje Jeroen Van Bauwel.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty