Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Więcej możliwości, więcej zleceń

Przy nowej maszynie Rapida 164-6+L ALV3 stoją od lewej: Jan Korenc (Koenig & Bauer), Andrzej Tatar, Piotr Tatar (obaj Royalpack) i Michał Drożdż (Koenig & Bauer).

Producent opakowań Royalpack uzupełnił swój park maszynowy o nowe rozwiązanie Rapida 164-6+L ALV3 od Koenig & Bauer, które ma zapewnić firmie 25-procentowy wzrost obrotów. Sześciozespołowa maszyna z wieżą lakierującą i liczne systemy pomiarowo-kontrolne umożliwiają różnorodne uszlachetnianie wydruków w wysokiej jakości. Producent zdecydował się na to urządzenie przede wszystkim ze względu na poszerzoną gamę kolorów, dzięki której może teraz przyjmować więcej zleceń i obsługiwać więcej klientów. Kolejnym aspektem były oszczędności czasowe, przez co firma Royalpack stała się bardziej elastyczna w realizacji zleceń. Wspomniane wcześniej systemy kontrolno-pomiarowe zostały wyposażone w system pełnego monitoringu przebiegu druku z odczytem kolorów na każdym jego etapie, z kolei system QualiTonic mierzy każdy arkusz i automatycznie koryguje nafarbienie, co zapewnia wysoką jakość od pierwszego do ostatniego wydrukowanego arkusza. Niezwykle przydatny okazał się także system oczyszczania arkuszy, szczególnie przy drukowaniu czarnej apli, który skutkuje zmniejszeniem liczby arkuszy próbnych. Czas produkcji oszczędza także możliwość wymiany wałków rastrowych w wieży lakierującej, która odbywa się bez zbędnych przestojów i nie opóźnia produkcji. Royalpack ceni sobie także aspekty środowiskowe: maszyna zużywa znacznie mniej energii elektrycznej i jest o 60 ton lżejsza porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty