Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Więcej możliwości, więcej zleceń

Przy nowej maszynie Rapida 164-6+L ALV3 stoją od lewej: Jan Korenc (Koenig & Bauer), Andrzej Tatar, Piotr Tatar (obaj Royalpack) i Michał Drożdż (Koenig & Bauer).

Producent opakowań Royalpack uzupełnił swój park maszynowy o nowe rozwiązanie Rapida 164-6+L ALV3 od Koenig & Bauer, które ma zapewnić firmie 25-procentowy wzrost obrotów. Sześciozespołowa maszyna z wieżą lakierującą i liczne systemy pomiarowo-kontrolne umożliwiają różnorodne uszlachetnianie wydruków w wysokiej jakości. Producent zdecydował się na to urządzenie przede wszystkim ze względu na poszerzoną gamę kolorów, dzięki której może teraz przyjmować więcej zleceń i obsługiwać więcej klientów. Kolejnym aspektem były oszczędności czasowe, przez co firma Royalpack stała się bardziej elastyczna w realizacji zleceń. Wspomniane wcześniej systemy kontrolno-pomiarowe zostały wyposażone w system pełnego monitoringu przebiegu druku z odczytem kolorów na każdym jego etapie, z kolei system QualiTonic mierzy każdy arkusz i automatycznie koryguje nafarbienie, co zapewnia wysoką jakość od pierwszego do ostatniego wydrukowanego arkusza. Niezwykle przydatny okazał się także system oczyszczania arkuszy, szczególnie przy drukowaniu czarnej apli, który skutkuje zmniejszeniem liczby arkuszy próbnych. Czas produkcji oszczędza także możliwość wymiany wałków rastrowych w wieży lakierującej, która odbywa się bez zbędnych przestojów i nie opóźnia produkcji. Royalpack ceni sobie także aspekty środowiskowe: maszyna zużywa znacznie mniej energii elektrycznej i jest o 60 ton lżejsza porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty