Druk offsetowy

Zmywacze nowej generacji - Böttcherin Ventana i Aquilo

lipiec 2016

Firma Böttcher, od lat wytyczająca kierunki w szeroko pojętych kwestiach, dotyczących higieny maszyn drukujących, stworzyła dwa nowoczesne produkty, które w trakcie automatycznego procesu mycia obciągów offsetowych bez problemu usuwają zanieczyszczenia w strefach brzegowych...

więcej »

Dobre uzbrojenie. KBA Rapida w Granpak.

kwiecień 2014

Bez wątpienia branża opakowaniowa w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie jakościowym i stale się rozwija. Polskie firmy, które specjalizują się w produkcji opakowań z kartonu i tektury, coraz częściej zdobywają także rynki zagraniczne. Ostatnie instalacje maszyn drukujących pokazują, że polskie drukarnie stale inwestują w swój rozwój, dzięki czemu nie narzekają na liczbę zleceń. Za przykład może posłużyć drukarnia Granpak z Andrychowa, która ostatnio zainstalowała u siebie maszynę KBA Rapida 105-6+L ALV2.

więcej »

Wejście w większy format. Speedmaster XL 75 Anicolor.

marzec 2014

Z początkiem tego roku w zakładach Wiesloch-Walldorf firma Heidelberg rozpoczęła seryjną produkcję maszyn Speedmaster XL 75 Anicolor. Po sukcesie bezstrefowego, krótkiego zespołu farbowego Anicolor w formacie 30 x 50 cm technologia ta jest instalowana również w maszynach w formacie 50 x 70 cm.

więcej »

Przyszłość należy do UV. Utwardzanie farb offsetowych.

styczeń 2014

Utwardzanie za pomocą UV już od dawna jest z powodzeniem stosowane w niektórych dziedzinach arkuszowego druku offsetowego. Podczas targów drupa 2012 producenci maszyn pokazali nowe koncepcje techniczne związane z suszeniem UV. Co kryje się za takimi określeniami, jak: H-UV, HR-UV, LE-UV, LED-UV czy LEC-UV?

więcej »

Na podbój rynku. System suszenia UV Komori H-UV.

czerwiec 2013

Coraz więcej instalacji innowacyjnego systemu suszenia Komori H-UV skłania do tego, by przyjrzeć się bliżej tej technologii. Została ona wprowadzona na rynek jakiś czas temu, a obecnie cieszy się rosnącym zainteresowaniem drukarń. Również w Polsce miało miejsce wdrożenie pierwszej maszyny z systemem wykorzystującym to ciekawe i przynoszące szereg korzyści rozwiązanie.

więcej »

Druk z efektami 3D. Wprowadzenie do druku soczewkowego.

maj 2013

„Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną” w 3D, siódma już część krwawej serii, nie zebrała może najlepszych recenzji, ale innowacyjna kampania reklamowa spowodowała niemałe zamieszanie na blogach i forach filmowych. Przyciągające uwagę (i przerażające) plakaty soczewkowe przedstawiały trójwymiarowy, ruchomy obraz seryjnego mordercy dzierżącego piłę łańcuchową.

więcej »

Perfecting w Perfekcie. Speedmaster XL 106 w warszawskiej drukarni.

kwiecień 2013

W poprzednim numerze „Print & Publishing” pisaliśmy o pierwszej w Polsce instalacji ośmiokolorowej offsetowej maszyny drukującej z odwracaniem Heidelberg Speedmaster XL 106. Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystości oficjalnego przekazania tej maszyny użytkownikom.

więcej »

Pionierski duch. Speedmaster XL 145 w Hammer Poznań.

luty 2013

Firma Hammer Poznań została pierwszym polskim użytkownikiem sześciokolorowej maszyny Speedmaster XL 145 z podwójnym lakierowaniem, dostarczonej przez Heidelberger Druckmaschinen AG. Poznańska firma wykorzystuje urządzenie do druku wysokiej jakości opakowań na produkty premium dla sektora spożywczego.

więcej »

Przykład zza miedzy. KBA Rapida 106 w Model Obaly z Opawy.

wrzesień 2012

60-tysięczna Opawa to jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych Republiki Czeskiej. Swoją siedzibę mają tu m.in. liczące się zakłady poligraficzne, związane z reguły z prominentnymi europejskimi firmami. Jedną z nich jest drukarnia opakowań Model Obaly, należąca do szwajcarskiej grupy Model. Zakład ten jest największym w Czechach przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji opakowań. Realizowany tu druk arkuszowy opiera się w dużej mierze na arkuszowych maszynach offsetowych KBA.

więcej »

Rozmowa z Krzysztofem Raczkowskim.

lipiec 2012

Z Poznania do Żar jedzie się prawie trzy godziny. Nawigacja prowadzi nas aż na rogatki tego niespełna 40-tysięcznego miasta, gdzie znajduje się Chroma – nowoczesna drukarnia internetowa. Korzystne położenie w pasie przygranicznym – do Berlina jest stąd przecież zaledwie 200 km, a do granicy polsko-niemieckiej jedynie 15 km – to atut dla przedsiębiorczych. 

więcej »

Komentarz miesiąca

Gallus z nowym cyfrowym systemem do druku etykiet dla początkujących

Przed dwoma laty ponad 800 odwiedzających przybyło z całego świata do St. Gallen na „Gallus Innovation Days 2016”. W tym roku Gallus, jako część grupy Heidelberg, rozwinął tę koncepcję na jeszcze większej przestrzeni wystawowej. W ramach „Gallus Innovation Days 2018” eksperci poligraficzni z firm Gallus i Heidelberg pokazali, jak cyfryzacja zmienia biznes etykietowy i jak można wspierać tę drastyczną przemysłową zmianę paradygmatu. Pod hasłem „Solutions for Printing Champions” Gallus zaprezentował rozmaite innowacje produktowe.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty