Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Technologie zwiększające wydajność. Xaar unowocześnia swoje jednostki

© Xaar

Ekologia i zrównoważony rozwój stopniowo zyskują w przemyśle coraz wyższy priorytet. Poprzez inwestycję w modernizację pomieszczeń czystych w swoich jednostkach producent głowic drukujących Xaar zadbał o wyższą wydajność energetyczną i efektywność produkcji.

 

Od wprowadzenia na rynek głowicy drukującej na bazie wody Aquinox w listopadzie zeszłego roku firma chciała zwiększyć wydajność produkcji, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu. Zakończony projekt usprawnienia przebiegu produkcji jest spełnieniem tego celu.

 

Modernizacja systemów

Stworzenie cyfrowego modelu pomieszczeń czystych stało się podstawą do przeprowadzenia zmian w przepływie pracy. Ograniczono ilość odpadów i nieefektywnych rozwiązań w systemach. W dodatku zainstalowanie inteligentnych mierników pozwoliło kontrolować zużycie energii co pięć minut. Analiza tych danych umożliwiła zlokalizowanie i wyeliminowanie wszystkich źródeł marnowania energii. Jako że utrzymanie i wentylacja pomieszczeń czystych są niezwykle energochłonne, część przestrzeni została oddzielona, a ilość pomieszczeń czystych zredukowano z czterech do trzech. Dzięki temu zyskano 18 procent dodatkowej przestrzeni na dalsze inwestycje.

 

Korzyści dla środowiska

Zakończenie 10-tygodniowego projektu nie tylko zapewniło firmie najnowsze inteligentne rozwiązania zastosowane w praktyce, ale też przyniosło znaczącą poprawę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Przyjazność środowisku to jeden z czterech filarów planu firmy Sustainability Roadmap. Zastosowane rozwiązania znacząco zmniejszyło zużycie energii: Xaar przewiduje spadek nawet o 40 procent.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty