Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

II. Edycja konkursu dla grafików

Sukces pierwszej edycji konkursu sprawił, że organizatorzy postanowili zorganizować kolejną edycję jeszcze w tym roku.

© Konica Minolta, Totem.com.pl, PC Print

Drukarnia Totem.com.pl wraz z firmami Konica Minolta oraz PC Print ogłaszają 2. edycję konkursu na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch z pulą nagród wynoszącą łącznie 15 tys. złotych. Jak podkreśla Michał Rejnowski, prezes drukarni Totem.com.pl, pierwsza edycja konkursu mogła pochwalić się dużym zainteresowaniem z liczbą 100 zgłoszeń, które zachwycały wysokim poziomem artystycznym i kreatywnością w zastosowaniu cyfrowych uszlachetnień okładek. Wydarzenie okazało się także dobrym sposobem na promocję technologii 3D Touch, czyli cyfrowego wzbogacania druku lakierami 2D i 3D oraz metalizowanymi foliami, dlatego organizatorzy postanowili zorganizować drugą edycję konkursu jeszcze w tym roku. „Konkurs to doskonały sposób na pokazanie ogromnego potencjału w tworzeniu różnego rodzaju tekstur potęgujących doznania sensoryczne, wpływające na percepcję produktu jakim jest książka. Dzięki zastosowaniu uszlachetnień z wykorzystaniem systemu MGI JetVarnish 3D z oferty Konica Minolta okładka książki może zyskać nowe walory na poziomie estetycznym, artystycznym i sensorycznym, skutecznie podnosząc jej atrakcyjność wizualną” - podkreśla Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Konkurs, do którego współorganizacji dołączyła firma PC Print, wyłączny przedstawiciel firmy Leonhard Kurz w Polsce, ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział zarówno osoby prawne (np. wydawnictwa), jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, jak również osoby fizyczne, w szczególności studenci kierunków artystycznych oraz osoby zajmujące się projektowaniem graficznym zawodowo i amatorsko. Aby wziąć udział w konkursie należy zaprojektować okładkę dowolnej książki (rzeczywistej bądź fikcyjnej) z uwzględnieniem uszlachetnień wykonanych w technologii 3D Touch, z wykorzystaniem systemu MGI JetVarnish 3D z oferty Konica Minolta. Prace konkursowe przyjmowane są do 29 sierpnia 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty