Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Fujifilm podnosi ceny

Firma zapowiedziała dwucyfrowy procentowy wzrost cen bazowych aluminiowych płyt offsetowych, który będzie obowiązywał od 1 czerwca 2022 roku.

© Fujifilm

Fujifilm wprowadza podwyżki na płyty do druku offsetowego. Podwyżki o dwucyfrowym poziomie wzrostu będą obowiązywały od 1 czerwca 2022 roku. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, przez ostatnie miesiące Fujifilm zmaga się ze wzrostem cen aluminium oraz kosztów związanych z logistyką, innymi surowcami i energią. „Jesteśmy świadkami bezprecedensowego wzrostu kosztów na skalę globalną, szczególnie w zakresie logistyki, energii i surowców. Pomimo pokrycia znacznej części tych kosztów, nie mamy innego wyjścia, jak tylko podnieść bazową cenę naszych aluminiowych płyt drukowych, by móc nadal prowadzić rentowną działalność. Rozumiemy, że przeniesienie tych podwyżek cen na naszych klientów jest dla nich trudnym wyzwaniem, ale bez nich nie jesteśmy w stanie utrzymać działalności.  Będziemy nadal współpracować z naszymi klientami i wspierać ich w tym trudnym okresie” - podkreśla Taku Ueno, starszy wiceprezes w Fujifilm Graphic Systems EMEA. Aby zminimalizować wpływ rosnących cen surowców, energii i procesów logistycznych na klientów oraz w celu poprawy efektywności operacyjnej, producent wprowadził liczne zmiany w swojej działaności. Jednak pomimo wysiłków i dodatkowych dopłat, które zostały nałożone na klientów, dalsze dostawy aluminiowych offsetowych płyt drukowych nie są opłacalne bez wprowadzenia podwyżek cen.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty