Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Flex-n-Roll hybrydowo

Jak podkreśla drukarnia, nowe urządzenia znacząco wpłynęły na moce produkcyjne oraz jakość realizowanych zadań. Na zdjęciu Boris Sterin, właściciel drukarni Flex-n-Roll Pro.

© Mark Andy

Drukarnia Flex-n-Roll Pro, zajmująca się drukiem etykiet, zainstalowała dwie maszyny z oferty firmy Mark Andy - Evolution Series E5 i Digital Series HD. Kluczem do nowych inwestycji była możliwość realizowania prac nisko- i średnionakładowych, przy odpowiedniej elastyczności w kontekście różnych wariantów danego produktu oraz personalizacji, w tym zarówno etykiet samoprzylepnych, jak też etykiet typu shrink sleeve. Z drugiej strony firmie zależało na znalezieniu nowoczesnej maszyny fleksograficznej, która zapewniłaby wysoką jakość i wydajność w kontekście druku wysokonakładowego. Hybrydowa konstrukcja Digital Series HD pozwala na zaoferowanie druku z szerszym gamutem kolorystycznym, realizowanym w module inkjetowym oraz dzięki opcjom znanym z platformy Performance Series P7, w tym stacjom fleksograficznym i modułom do obróbki końcowej i przetwarzania etykiet. Ponadto prędkość Digital Series HD zbliżona jest do tej oferowanej przez maszyny fleksograficzne, wcześniej użytkowane przez drukarnię. To zaś czynią ją odpowiednią także w kontekście realizacji wyższych nakładów. Dzięki Digital Series HD firma może też w efektywny sposób realizować niskonakładową produkcję w obszarze etykiet typu shrink sleeve, wzbogacając je o tłoczenie folią na zimno, a także o personalizację. Z kolei maszyna E5 pozwoliła na modernizację działu fleksograficznego, zarówno pod względem jakości jak i wydajności. Wyposażona w system suszenia gorącym powietrzem, oferuje druk na wstędze o szerokości 430 mm i podłożach o grubości od 12 do 305 mikronów, z prędkością maksymalną 230 m/min. Jak podkreślają przedstawiciele drukarni, jest idealnym rozwiązaniem dla prac realizowanych w technice fleksograficznej, od owijek butelkowych do etykiet typu IML i shrink sleeve.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty