Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Flex-n-Roll hybrydowo

Jak podkreśla drukarnia, nowe urządzenia znacząco wpłynęły na moce produkcyjne oraz jakość realizowanych zadań. Na zdjęciu Boris Sterin, właściciel drukarni Flex-n-Roll Pro.

© Mark Andy

Drukarnia Flex-n-Roll Pro, zajmująca się drukiem etykiet, zainstalowała dwie maszyny z oferty firmy Mark Andy - Evolution Series E5 i Digital Series HD. Kluczem do nowych inwestycji była możliwość realizowania prac nisko- i średnionakładowych, przy odpowiedniej elastyczności w kontekście różnych wariantów danego produktu oraz personalizacji, w tym zarówno etykiet samoprzylepnych, jak też etykiet typu shrink sleeve. Z drugiej strony firmie zależało na znalezieniu nowoczesnej maszyny fleksograficznej, która zapewniłaby wysoką jakość i wydajność w kontekście druku wysokonakładowego. Hybrydowa konstrukcja Digital Series HD pozwala na zaoferowanie druku z szerszym gamutem kolorystycznym, realizowanym w module inkjetowym oraz dzięki opcjom znanym z platformy Performance Series P7, w tym stacjom fleksograficznym i modułom do obróbki końcowej i przetwarzania etykiet. Ponadto prędkość Digital Series HD zbliżona jest do tej oferowanej przez maszyny fleksograficzne, wcześniej użytkowane przez drukarnię. To zaś czynią ją odpowiednią także w kontekście realizacji wyższych nakładów. Dzięki Digital Series HD firma może też w efektywny sposób realizować niskonakładową produkcję w obszarze etykiet typu shrink sleeve, wzbogacając je o tłoczenie folią na zimno, a także o personalizację. Z kolei maszyna E5 pozwoliła na modernizację działu fleksograficznego, zarówno pod względem jakości jak i wydajności. Wyposażona w system suszenia gorącym powietrzem, oferuje druk na wstędze o szerokości 430 mm i podłożach o grubości od 12 do 305 mikronów, z prędkością maksymalną 230 m/min. Jak podkreślają przedstawiciele drukarni, jest idealnym rozwiązaniem dla prac realizowanych w technice fleksograficznej, od owijek butelkowych do etykiet typu IML i shrink sleeve.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty