Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Nowy Speedmaster CX 104

Maszyna drukująca Speedmaster CX 104 firmy Heidelberg spełnia wymagania zarówno drukarń akcydensowych, jak i opakowaniowych.

© Heidelberger Druckmaschinen

Podczas największych tegorocznych targów branży poligraficznej China Print, które odbyły się w dniach 23-27 czerwca w Pekinie, a także podczas wydarzenia It’s Showtime w zakładach w Wiesloch, Heidelberg zaprezentował swoją nową offsetową arkuszową maszynę drukującą Speedmaster CX 104.

 

Dzięki nowemu modelowi Speedmaster CX 104 firma Heidelberg chce umocnić swoją pozycję na rozwijającym się rynku opakowań i zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na elastyczne systemy druku w sektorze akcydensowym dzięki różnorodnym rozwiązaniom i technologiom opartym na automatyzacji. Nowa maszyna arkuszowa jest kontynuacją sukcesu modelu CX 102 i oferuje klientom z sektorów handlu, opakowań i druku etykiet dostęp do nowoczesnej technologii firmy Heidelberg przy zachowaniu odpowiedniego stosunku ceny do wydajności. O popularności tego rozwiązania świadczy m.in. liczba 116 000 sprzedanych maszyn poprzednich serii.

 

Speedmaster CX 104

CX 104 to maszyna do jednostronnego druku akcydensów, opakowań i etykiet. Obsługuje niemal wszystkie podłoża, od delikatnego papieru po twardą tekturę. Dzięki prędkości maksymalnej 16 500 arkuszy na godzinę maszyna zapewnia wysoki wskaźnik OEE. Model został także wyposażony w nowy zespół lakierujący, który oferuje wiele możliwości w zakresie obróbki końcowej.

Jak podkreśla producent, CX 104 łączy sprawdzoną niezawodność z innowacjami technicznymi i wyjątkową koncepcją obsługi. W zależności od wyposażenia maszyna może oferować stabilną produkcję różnorodnych materiałów i zapewnić w pełni autonomiczną pracę z przyjazną dla operatora nawigacją. Jest to możliwe dzięki inteligentnym systemom wspomagania, takim jak Intellistart 3 i nowy Intelliline. Systemy te zapewniają również wysoki poziom współpracy z maszyną i przejrzystość procesu produkcyjnego. Co więcej, maszynę można dowolnie konfigurować za pomocą różnych pakietów dodatkowych, co zapewnia dodatkowe zabezpieczenie na przyszłość i bezpieczeństwo inwestycji.

 

Produkcja opakowań

Najnowszy Speedmaster posiada wiele rozwiązań niezbędnych do produkcji wysokiej jakości opakowań. CX 104, podobnie jak i inne modele Speedmaster, może być wyposażony w moduł złocenia na zimno FoilStar pozwalający na uszlachetnianie druków inline i uzyskiwanie efektów metalicznych, które dodają wartości produktom drukowanym, a KartonKit zapewnia niezawodne przesuwanie zadrukowywanych arkuszy podczas produkcji opakowań kartonowych. Maszyna pozwala wykorzystywać technologię UV, która umożliwia uzyskanie efektu wysokiego połysku na podłożu i eliminuje czas oczekiwania na wyschnięcie arkuszy przed przekazaniem stosu do działu introligatorni.

 

Druk akcydensów

W druku akcydensów Speedmaster CX 104 zapewnia wysoki poziom automatyzacji oraz wysokowydajne nakładanie i wykładanie. Zapisane w pamięci krzywe charakterystyczne dla konkretnych podłoży umożliwiają w pełni automatyczne ustawienia wstępne, co oznacza minimalizację czasów narządzania i wysokie prędkości produkcyjne. Dzięki wyposażeniu maszyny w dodatkowy układ mycia zespołu farbowego, obciągów i cylindrów dociskowych, zmiana z konwencjonalnych na szybko schnące farbami UV została znacznie ułatwiona. Z kolei funkcja Auto Protect, czyli tzw. ochrona rolek podczas pracy znacznie zwiększa żywotność wałków farbowych - jeśli zespół drukujący nie jest potrzebny po zmianie zlecenia, zostaje umyty w całkowicie automatycznym procesie i zabezpieczony specjalnym środkiem ochronnym wałków. Gdy jest ponownie potrzebny, pasta zabezpieczająca wałki jest automatycznie spłukiwana i można go napełnić od razu farbą.

 

Plusy automatyzacji

Maszyna została w pełni zintegrowana z Prinect Press Center XL 3, który oferuje różnorodne opcje zdalnego sterowania, takie jak regulacja pasowania, regulacja docisku i wiele innych. Rozwiązanie automatycznie mierzy i kontroluje barwę oraz pasowanie podczas pracy maszyny przy wszystkich dostępnych prędkościach. Maksymalna prędkość wynosi 16 500 arkuszy na godzinę bez względu na używane podłoże. Innowacyjny zespół lakierujący pozwala znacznie skrócić czasy narządu, co oznacza większą wydajność i produktywność. Suszarki DryStar LE UV i DryStar LED oferują wysoką efektywność energetyczną i krótkie czasy narządzania. Szybką zmianę kompletu płyt zapewnia w pełni automatyczna sekwencyjna wymiana płyt z AutoPlate Pro, a system AirTransfer z uniwersalnymi chwytakami na bębnie transferowym do materiałów w zakresie od 0,03 do 1,0 milimetra zapewnia niezawodny transport arkusza. Ponadto automatyczne urządzenie do mycia elementów maszyny z monitorowaniem opartym na czujnikach zapewnia krótkie czasy czyszczenia, podczas gdy Wash Assistant znajduje najlepszy program pracy, aby uzyskać optymalne rezultaty przy użyciu niewielkiej ilości środka myjącego.

 

Speedmaster CX 92

Wraz z wprowadzeniem na rynek maszyny drukującej Speedmaster CX 104, firma zaprezentowała również nowy model Speedmaster CX 92 do realizacji krótkich serii w produkcji akcydensowej. Podobnie jak Speedmaster CX 104, korzysta on z nowej, ergonomicznej konstrukcji, nowo zaprojektowanego zespołu lakierującego oraz innowacji w obszarze zespołów farbowych i nawilżających. Maszyna została wyposażona w nową generację Press Center i Intellistart 3. Wraz z wprowadzeniem na rynek Prinect Inpress Control 3 i Intelliline dla Speedmaster CX 92 możliwy jest również druk autonomiczny, oparty na filozofii Push to Stop. Rozwiązanie oferuje wysoką efektywność kosztową dzięki zużyciu o 20 procent mniej materiału na płyty drukarskie oraz lepszą wydajność dzięki szybszemu procesowi narządzania i redukcji odpadów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty