Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

ThermoFlexX, nyloflex i nyloprint droższe

Jak podkreśla firma, rosnące koszty związane z dostawą surowców oraz energii elektrycznej i gazu spowodowały, że wzrost cen jest nieunikniony.

© XSYS

Firma XSYS wprowadza dopłatę w wysokości 6% dla produktów nyloflex i 4% dla produktów nyloprint. Wprowadzone dopłaty mają zrekompensować wysokie koszty związane z cenami surowców, energii, logistyki i transportu oraz samego kosztu produkcji. Podwyżki będą dotyczyć wszystkich zamówień złożonych od dnia 15 kwietnia 2022 roku. Producent wprowadza również podwyżki cen w wysokości 10-15% na produkty z serii ThermoFlexX, w tym również części zamiennych i usług serwisowych. Jak podkreśla firma, wydarzenia ostatnich miesięcy, w tym niedobory i wzrosty cen surowców oraz wzrosty cen energii zwiększyły presję inflacyjną, co miało znaczący wpływ na wzrost kosztów produkcji urządzeń XSYS. Koszty materiałów wzrosły o 10-20% już w 2021 roku i nic nie wskazuje na to, aby miały się poprawić w roku 2022.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty