Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Stawiamy na cyfrę. Ploter Kongsberg w drukarni Quad/Graphics.

Data publikacji: kwiecień 2014

W drukarni Quad/Graphics w Radzyminie, specjalizującej się w produkcji standów reklamowych i opakowań promocyjnych, odbyła się premierowa instalacja plotera Kongsberg XP24 Auto firmy Esko. Oprócz narzędzi do cięcia i bigowania ploter ten posiada stację frezującą, która umożliwia obróbkę końcową arkuszy tworzyw sztucznych oraz innych materiałów sztywnych.

 

Andrzej Płatek – Dyrektor Zarządzający Commercial Print & Packaging, Quad/Graphics (po prawej) i Jacek Napruszewski – Dyrektor Handlowy DM System – z dumą prezentują najnowszy nabytek Quad/Graphics, ploter Kongsberg XP Auto.

To kolejne już rozwiązanie Esko, na które zdecydowała się firma Quad/Graphics – jedna z wiodących firm poligraficznych na rynku polskim i międzynarodowym. Po inwestycjach w system workflow do zarządzania projektami ArtiosCAD Enterprise i ploter Kongsberg XP (model do prototypowania) firma Quad/Graphics, konsekwentnie rozwijając ideę różnicowania produkcji, zdecydowała się na kolejne rozwiązanie Esko. „Rozwój oddziału produkcji na materiałach sztywnych, takich jak tektura czy tworzywa sztuczne, jest efektem wnikliwej analizy rynku poligraficznego, dlatego nasze obecne i przyszłe inwestycje będziemy ukierunkowywać pod tym właśnie kątem” – mówi Andrzej Płatek, Dyrektor Zarządzający Commercial Print & Packaging, Quad/Graphics. „Nikogo już dziś nie dziwią spadające nakłady czasopism, książek, katalogów i innych tradycyjnych druków. Taka sytuacja wymusza wręcz na nas poszukiwanie alternatywnego modelu rozwoju firmy”.

Inwestycja w linię do cyfrowej produkcji reklam POS jest pionierskim rozwiązaniem na rynku polskim. Oferuje ona klientom Quad/Graphics istotną wartość dodaną: większą elastyczność i szybkość realizacji zleceń, bardziej konkurencyjne ceny i najwyższą jakość produktów. Do dzisiaj produkcja reklam POS była opłacalna tylko przy wysokich nakładach zamówień. Dzięki produkcji cyfrowej Quad/Graphics jest w stanie obniżyć wysokość nakładu nawet do pojedynczej sztuki, spełniając oczekiwania obecnych i przyszłych klientów.

„Po bardzo pozytywnych doświadczeniach z dotychczasowej, kilkuletniej współpracy z firmą Esko i jej przedstawicielem na Polskę, firmą DM System, nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do wyboru następnych systemów tej marki” – kontynuuje Andrzej Płatek. „W naszych inwestycjach staramy się korzystać z oferty dostawców z najwyższej półki i tak też się stało tym razem. Ploter Kongsberg XP24 Auto to obecnie najszybsza i najnowocześniejsza maszyna wśród urządzeń do cyfrowego cięcia i bigowania, a przeprowadzone wstępnie testy tego systemu tylko nas utwierdziły w naszej decyzji”. Obecny trend obowiązujący na rynku reklamy POS to skomplikowane konstrukcje typu mash-up, które łączą kilka rodzajów użytych materiałów (tektura, tworzywa sztuczne, drewno). Skłoniło to Quad/Graphics do rozbudowy plotera Kongsberg XP24 Auto o stację frezującą o bezkompromisowych i rekordowych parametrach pracy.

 

Skuteczny duet

Jak podkreśla Andrzej Płatek, kolejnym krokiem w kierunku rozwoju obszaru cyfrowej produkcji standów reklamowych i opakowań promocyjnych jest zakup maszyny Inca Onset 40 – najszybszego plotera inkjetowego drukującego farbami UV. „Inca i Kongsberg współtworzą cyfrową linię produkcyjną; jest to rozwiązanie często spotykane w zakładach o podobnym profilu w Europie Zachodniej” – mówi Andrzej Płatek. „Inwestycja ta na pewno przyczyni się do sukcesu naszej firmy w konkurencyjnej branży reklamowej i poszerzy ofertę dla klientów Quad/Graphics. Będą oni mogli zamawiać swoje prace w niewielkich nakładach, mając gwarancję wysokiej jakości i niskiej ceny, co ma kluczowe znaczenie przy wyborze dostawcy usług”. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość personalizacji zamawianej produkcji, co w dzisiejszej reklamie BTL jest wręcz warunkiem koniecznym do współpracy z klientami. Dzięki rozwiązaniom cyfrowym Quad/Graphics łamie bariery technologiczne związane z tradycyjną offsetową produkcją reklam POS.

 

Światowa sława

Ploter Kongsberg XP Auto jest konsekwentnym rozwinięciem konfiguracji modelu XP. Miał on swoją premierę na ostatnich targach drupa w Düsseldorfie w 2012 roku. Od tamtej pory stał się bardzo popularnym rozwiązaniem do cyfrowego wycinania produkcyjnego w większości krajów Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych. Do dzisiaj zainstalowano już około 80 egzemplarzy tego modelu. Drukarnia Quad/Graphics dołączyła do prestiżowego grona jego użytkowników i jest pierwszą w Polsce firmą oferującą unikalne zalety tego systemu swoim klientom. „Bardzo istotną cechą nowej inwestycji jest dla nas ekonomika produkcji niskonakładowej i szybkość realizacji zleceń. Mam nadzieję, że stworzy to wystarczającą przewagę w obliczu konkurencji i przyniesie firmie nowych klientów” – podsumowuje Andrzej Płatek.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty