Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Cięcie we własnym zakresie

Stół tnący PFi B3, na jaki zdecydowała się firma, to trzecie już urządzenie z oferty Duplo Polska, po maszynach Docucutter DC-616pro i DC-646. Na zdjęciu Olga Granda, kierownik operacyjny w z-Milosci.pl

© Duplo Polska

Firma B2Wed, będąca właścicielem sklepu internetowego z-Milosci.pl, zainwestowała w stół tnący PFi B3 z oferty firmy Duplo Polska. Urządzenie to wpisuje się w plany firmy, związane z szeroko pojętą automatyzacją produkcji. Firma zajmuje się produkcją akcydensów i etykiet dla branży ślubnej, w tym zaproszeń, zawiadomień ślubnych, kart menu, podziękowań dla gości, etykiet na alkohol, winietek i wielu innych. Zakupione urządzenie umożliwia cięcie, nacinanie, bigowanie w jednym przebiegu. Obsługuje papier foliowany, samoprzylepny, syntetyczny oraz karton o grubości do 1,5 mm. Pracuje z prędkością do 800 mm na sekundę. Wykorzystuje oprogramowanie PFi Connect, dzięki któremu głowica z narzędziami podąża za liniami narysowanymi w pliku tnąc, nacinając i bigując do żądanego kształtu, co jak podkreśla Krzysztof Rzeszutek, właściciel firmy, przyspiesza proces produkcji.

„Wykorzystując płaski stół i technologię cięcia cyfrowego, możemy teraz produkować krótkie serie spersonalizowanych opakowań, wycinanych etykiet (np. na alkohol), kart, naklejek o nietypowych kształtach (serduszka, litery), bez konieczności tworzenia wykrojników. Przede wszystkim możemy to robić całkowicie we własnym zakresie. Wcześniej musieliśmy tego rodzaju prace wykonywać na ploterach tnących, które jednak mają określone ograniczenia lub podzlecaliśmy je innym firmom, co generowało określone koszty. Teraz procesy związane z cięciem są tańsze o około 60 procent” - dodaje.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty