Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Cięcie we własnym zakresie

Stół tnący PFi B3, na jaki zdecydowała się firma, to trzecie już urządzenie z oferty Duplo Polska, po maszynach Docucutter DC-616pro i DC-646. Na zdjęciu Olga Granda, kierownik operacyjny w z-Milosci.pl

© Duplo Polska

Firma B2Wed, będąca właścicielem sklepu internetowego z-Milosci.pl, zainwestowała w stół tnący PFi B3 z oferty firmy Duplo Polska. Urządzenie to wpisuje się w plany firmy, związane z szeroko pojętą automatyzacją produkcji. Firma zajmuje się produkcją akcydensów i etykiet dla branży ślubnej, w tym zaproszeń, zawiadomień ślubnych, kart menu, podziękowań dla gości, etykiet na alkohol, winietek i wielu innych. Zakupione urządzenie umożliwia cięcie, nacinanie, bigowanie w jednym przebiegu. Obsługuje papier foliowany, samoprzylepny, syntetyczny oraz karton o grubości do 1,5 mm. Pracuje z prędkością do 800 mm na sekundę. Wykorzystuje oprogramowanie PFi Connect, dzięki któremu głowica z narzędziami podąża za liniami narysowanymi w pliku tnąc, nacinając i bigując do żądanego kształtu, co jak podkreśla Krzysztof Rzeszutek, właściciel firmy, przyspiesza proces produkcji.

„Wykorzystując płaski stół i technologię cięcia cyfrowego, możemy teraz produkować krótkie serie spersonalizowanych opakowań, wycinanych etykiet (np. na alkohol), kart, naklejek o nietypowych kształtach (serduszka, litery), bez konieczności tworzenia wykrojników. Przede wszystkim możemy to robić całkowicie we własnym zakresie. Wcześniej musieliśmy tego rodzaju prace wykonywać na ploterach tnących, które jednak mają określone ograniczenia lub podzlecaliśmy je innym firmom, co generowało określone koszty. Teraz procesy związane z cięciem są tańsze o około 60 procent” - dodaje.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty