Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Końca nie widać

Jak podkreślają producenci, podwyżki są nieuniknione i są następstwem rosnących cen surowców, energii, składników chemicznych oraz transportu.

© Photogenica

W związku z utrzymującym się wzrostem kosztów surowców, kolejne firmy, w tym Flint Group Commercial, Publication and Sheetfed Inks (CPS), UPM oraz Mitsubishi HiTec Paper wprowadzają podwyżki cen swoich produktów. „Rok 2021 b rokiem pełnym wyzwań dla producentów w całym łańcuchu dostaw zarówno w branży druku akcydensowego, jak i opakowaniowego, a na wzrost kosztów surowców wpłynęła zarówno dostępność materiałów, jak i transportu. Gwałtowny wzrost kosztów surowców wywiera dramatyczny wpływ na naszą branżę i wydaje się, że trwający kryzys nie ma końca” - komentuje Tony Lord, prezes Flint Group CPS Inks. Mitsubishi HiTec Paper podnosi ceny na całego asortymentu produktów o 20 procent, w tym papierów z serii thermoscript, jetscript, giroform, supercote oraz barricote. Z kolei Jussi Pesonen, prezes i dyrektor zarządzający UPM zapowiedział podwyżki większości produktów dostępnych w ofercie, w tym ceny papierów graficznych sprzedawanych w Europie wraz z drugą połową 2021 roku. Jak podkreśla, ceny celulozy gwałtownie wzrosły w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku i prawdopodobnie utrzymają się na tym poziomie w drugiej połowie roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty