Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Transformacja energetyczna Lecta. Zakup kotła dla papierni Condat

© Lecta

Lecta zdecydowała się zainwestować w kocioł na biomasę odpadową (RDF) dla swojej papierni Condat we Francji. Inwestycja ma zostać zakończona do połowy 2024 roku. Projekt transformacji energetycznej zapewni wiele korzyści środowiskowych i ekonomicznych, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju, nad którymi pracuje Lecta.

Nowy kocioł pokryje około 50% zapotrzebowania na parę młyna, co zwiększy konkurencyjność huty, ponieważ wytwarzanie pary będzie znacznie tańsze niż w przypadku gazu ziemnego. Ponadto nastąpi redukcja emisji CO2 o 55 000 ton rocznie. Projekt przyniesie również korzyści społeczne, ponieważ zmniejszy import gazu o około 280 GWh rocznie. Inwestycja w nowy kocioł RDF wspiera działania w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym, ponieważ biomasa odpadowa będzie pozyskiwana lokalnie, co zmniejszy ilość odpadów trafiających na wysypisko. Finansowanie projektu zostało powierzone firmie Kyotherm, jednemu z najaktywniejszych podmiotów w sektorze projektów związanych z odnawialnymi źródłami ciepła w Europie, który sfinansuje do 45 mln euro z całkowitych nakładów inwestycyjnych projektu wynoszących 56 mln euro.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty