Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

UPM sprzedaje papiernię

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawartej umowy. Charakter projektu Samfi i Paprec jest w pełni zgodny ze strategią firmy UPM dotyczącą budowania zrównoważonej przyszłości”- podkreśla Anu Ahola, wiceprezes ds. działań operacyjnych w UPM Communication Papers.

© UPM

Firma UPM podpisała umowę sprzedaży zakładu produkcji papieru gazetowego Chapelle Darblay. Jego nowym właścicielem zostało konsorcjum złożone z dwóch firm: Samfi i Paprec France. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu niezbędnych zgód. Firma UPM trwale zaprzestała produkcji i uzgodniła plan socjalny dla swoich pracowników w papierni Chapelle w Grand-Couronne we Francji w czerwcu 2020 roku. Samfi i Paprec planują przekształcić teren zakładu w platformę dostarczającą zieloną energię i produkującą surowce z recyklingu. Przyszły obiekt obejmowałby zakład sortowania i pakowania papieru i tworzyw sztucznych, zakład wytwarzania energii elektrycznej z biomasy oraz zakład produkcji wodoru ze źródeł odnawialnych. Inwestycja ta wyniesie około 450 milionów euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty