Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Z arkuszy na zwoje

Po trzech miesiącach pracy linia zainstalowana w Mazowieckim Centrum Poligrafii została obłożona w 2/3, przy realizacji głównie prac średnionakładowych.

 

Drukarnia cyfrowa Mazowieckie Centrum Poligrafii, zajmująca się produkcją wydawniczą, zainwestowała w linię produkcyjną firmy Hunkeler typu roll to stack. Nowa inwestycja jest przeznaczona przede wszystkim do cięcia zadrukowanych zwojów na arkusze i tworzenia bloków książek gotowych do dalszej obróbki. Rozwiązanie w trybie inline z rolową maszyną inkjetową jest jedynym tego rodzaju wdrożeniem w Polsce.

Firma, działająca od 2012 roku, specjalizuje się w produkcji wydawniczej korzystając z technologii cyfrowej, która obejmuje książki w różnych rodzajach opraw, a także publikacje czasopism, katalogów oraz instrukcji obsługi. Linia od Hunkeler pozwoliła zwiększyć firmie jej potencjał produkcyjny o około 150 procent. Jak twierdzi założyciel firmy, Wojciech Hunkiewicz, rozwiązanie rolowe w porównaniu do maszyn arkuszowych sprawniej i szybciej radzi sobie z dużą ilością zamówień i pozwala zwiększyć wydajność i elastyczność produkcji.

„Zupełnie świadomie postawiliśmy na najwyższą automatyzację tego rozwiązania, dzięki czemu linia może zastąpić kilka maszyn arkuszowych – w kontekście jej możliwości produkcyjnych. Wdrożona na początku lipca, już po trzech miesiącach jest obłożona w 2/3, realizując zarówno prace wcześniej wykonywane na kilku urządzeniach arkuszowych jednocześnie, jak też zupełnie nowe zlecenia, których nakłady sięgają kilku tysięcy egzemplarzy. O jej potencjale niech świadczy przeprowadzona przez nas kalkulacja, która pokazała, że przy nakładzie rzędu 6,5 tys. egzemplarzy i objętości sięgającej 700 stron produkcja we wdrożonej właśnie linii jest bardziej opłacalna niż skierowanie tego samego zlecenia do druku offsetowego” – podkreśla Wojciech Hunkiewicz.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty