Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

UPM poprawia wyniki. Platynowy EcoVadis

© UPM Raflatac

EcoVadis przyznał firmie UPM Raflatac (UPM) status platynowej oceny w oparciu o osiągnięcia firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju w czterech kategoriach: Środowisko, Praca i prawa człowieka, Etyka i Zrównoważone zamówienia.

Tylko jeden procent ze 100 000 ocenianych firm na całym świecie otrzymał platynę. Wynik firmy UPM na poziomie 87/100 był jednym z najwyższych w branży produkcji masy celulozowej, papieru i tektury. W stosunku do zeszłorocznej oceny największą poprawę wyniku osiągnął wskaźnik emisji dwutlenku węgla. „Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że nasze zarządzanie związane ze zmianami klimatycznymi i silne ambicje działania na rzecz dekarbonizacji uzyskały najwyższy możliwy status. Najwyższa ocena firmy UPM jest wyrazem uznania dla pracy, jaką wykonaliśmy w celu promowania zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości i obejmuje nasze wysiłki na rzecz przyszłości wykraczającej poza kwestię paliw kopalnych” powiedział Sami Lundgren, wiceprezes ds. odpowiedzialności, UPM.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty