Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Podwyżki Fujifilm

Nowa opłata będzie obowiązywać od 2022 roku.

© Fujifilm

Firma Fujifilm zapowiedziała kolejną opłatę dodatkową w wysokości 0,46 euro za metr kwadratowy płyt aluminiowych do druku offsetowego, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. „W ciągu kilku ostatnich miesięcy, oprócz wzrostu cen aluminium do niespotykanych wcześniej poziomów, problemem stały się również koszty energii. Ponadto, oprócz stale rosnących kosztów chemikaliów i materiałów opakowaniowych, wystąpiła też 250% podwyżka kosztów logistyki” - podano w komunikacie firmy Fujifilm.

Jak podkreśla producent, nowa opłata dodatkowa pozwoli firmie Fujifilm utrzymać ciągłość dostaw i zostanie zastosowana razem z wcześniej zapowiedzianą opłatą dodatkową.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty