Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Podwyżki Fujifilm

Nowa opłata będzie obowiązywać od 2022 roku.

© Fujifilm

Firma Fujifilm zapowiedziała kolejną opłatę dodatkową w wysokości 0,46 euro za metr kwadratowy płyt aluminiowych do druku offsetowego, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. „W ciągu kilku ostatnich miesięcy, oprócz wzrostu cen aluminium do niespotykanych wcześniej poziomów, problemem stały się również koszty energii. Ponadto, oprócz stale rosnących kosztów chemikaliów i materiałów opakowaniowych, wystąpiła też 250% podwyżka kosztów logistyki” - podano w komunikacie firmy Fujifilm.

Jak podkreśla producent, nowa opłata dodatkowa pozwoli firmie Fujifilm utrzymać ciągłość dostaw i zostanie zastosowana razem z wcześniej zapowiedzianą opłatą dodatkową.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty