Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Spotkanie liderów

Spotkanie liderów - Art of Color odbyło się w restauracji Saffron a’la carte na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

 © Art of Color

2 września 2021 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się czwarta edycja spotkania Art of Color. Podobnie jak w roku ubiegłym projekt uzyskał wsparcie wszystkich istotnych organizacji samorządu gospodarczego branży poligraficznej. Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele firm i organizacji reprezentujących pełne spektrum specjalizacji i kompetencji tej gałęzi przemysłu. Znaczenie branży dla krajowej gospodarki dobitnie podkreśliło wystąpienie Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak oraz obecność Zastępcy Dyrektora Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Patrycji Zeszutek i Ekonomisty ds. Europy Środkowo-Wschodniej BNP Paribas Marcina Kujawskiego. W gronie speakerów i panelistów obok przedsiębiorców znalazł się prezes firmy Amcor, Jerzy Czubak, prof. dr hab. Dariusz Kuźmina z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. inż. Artur Bartkowiak z Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, prezes Adam Koziołek zarządzający Polskim Wydawnictwem Rolniczym i wielu innych. W trakcie spotkania przedstawiciele przedsiębiorców i korporacji międzynarodowych zaprezentowali swe dobre i złe doświadczenia zebrane na polach realizacji inicjatyw badawczo-rozwojowych, walki z pandemią i jej skutkami, poszukiwania alternatywnych kierunków inwestowania oraz rozwiązań bieżących problemów, takich jak brak wykwalifikowanej siły roboczej oraz niestabilne łańcuchy logistyczne. Podczas wydarzenia odbyły się także dwa panele w czasie których prelegenci omawiali tematy takie jak np. skutki pandemii dla branży poligraficznej, najnowsze trendy panujące w branży czy chociażby perspektywy rozwoju dla polskich przedsiębiorców.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty