Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Obiecująca fuzja. Grupa Durst przejmuje Aleph

© Durst Group

Grupa Durst (Durst) przejęła Aleph, pioniera w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań cyfrowych dla tekstyliów oraz dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki temu strategicznemu posunięciu Durst wzmacnia swoją pozycję w zakresie zrównoważonych technologii druku na bazie wody. Dla firmy przejęcie to stanowi również pomost do Como we Włoszech, centrum projektowania tekstyliów i wysokiej jakości zastosowań.

Założona w 2000 roku w Lurate Caccivio (Como) firma Aleph w ciągu ostatnich 20 lat przekształciła się z firmy zajmującej się oprogramowaniem i dystrybucją materiałów eksploatacyjnych do tekstyliów w niezależnego producenta innowacyjnych maszyn do cyfrowego druku wodnego. W 2017 roku Wise Equity weszło do kapitału Aleph z funduszem Wisequity IV, wraz z trzema innymi historycznymi przedsiębiorcami Alessandro Manesem, Roberto Manesem oraz Roberto Temperinim. Rozwój wsparł postępującą internacjonalizację. Obecnie firma generuje ponad 60 procent swoich przychodów za granicą w ponad 20 krajach. Doświadczenie firmy Aleph w zrównoważonych aplikacjach na bazie wody, ich firmowe oprogramowania dla wysokiej klasy tekstyliów oraz kreatywne rozwiązania do druku plakatów doskonale pasują do wizji przyjętych w Durst Group – przesuwania granic technologii druku cyfrowego. Wspólnie, firmy mają szansę na wzmocnienie pozycji rynkowej, rozszerzenie portfolio produktowego oraz na zwiększenie wartości dla globalnych klientów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty