Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Obiecująca fuzja. Grupa Durst przejmuje Aleph

© Durst Group

Grupa Durst (Durst) przejęła Aleph, pioniera w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań cyfrowych dla tekstyliów oraz dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki temu strategicznemu posunięciu Durst wzmacnia swoją pozycję w zakresie zrównoważonych technologii druku na bazie wody. Dla firmy przejęcie to stanowi również pomost do Como we Włoszech, centrum projektowania tekstyliów i wysokiej jakości zastosowań.

Założona w 2000 roku w Lurate Caccivio (Como) firma Aleph w ciągu ostatnich 20 lat przekształciła się z firmy zajmującej się oprogramowaniem i dystrybucją materiałów eksploatacyjnych do tekstyliów w niezależnego producenta innowacyjnych maszyn do cyfrowego druku wodnego. W 2017 roku Wise Equity weszło do kapitału Aleph z funduszem Wisequity IV, wraz z trzema innymi historycznymi przedsiębiorcami Alessandro Manesem, Roberto Manesem oraz Roberto Temperinim. Rozwój wsparł postępującą internacjonalizację. Obecnie firma generuje ponad 60 procent swoich przychodów za granicą w ponad 20 krajach. Doświadczenie firmy Aleph w zrównoważonych aplikacjach na bazie wody, ich firmowe oprogramowania dla wysokiej klasy tekstyliów oraz kreatywne rozwiązania do druku plakatów doskonale pasują do wizji przyjętych w Durst Group – przesuwania granic technologii druku cyfrowego. Wspólnie, firmy mają szansę na wzmocnienie pozycji rynkowej, rozszerzenie portfolio produktowego oraz na zwiększenie wartości dla globalnych klientów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty