Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Coldset i druk metalu

Internetowy przewodnik do rozwiązywania problemów został uzupełniony o druk coldsetowy oraz zadruk powierzchni metalowych.

Firma Sun Chemical uzupełniła swój internetowy przewodnik do rozwiązywania problemów technicznych o dwa procesy poligraficzne - druk coldsetowy oraz druk powierzchni metalowych. Narzędzie to zostało opracowane tak, aby wesprzeć klientów w rozwiązywaniu typowych usterek, jakie mogą napotkać drukarze o różnych profilach produkcji.

Po wybraniu techniki drukowania, użytkownik za pomocą zdjęć i odpowiednich fraz opisujących potencjalną trudność, może zidentyfikować, z jakim problemem technicznym ma do czynienia, jak np. nieprawidłowe przyrosty punktu, smużenie, czy dublowanie. By go rozwiązać, operatorzy mogą skorzystać z rozwiązania zaproponowanego przez Sun Chemical, używając do tego smartfona lub drukując odpowiednie strony z poradnika. Do tej pory narzędzie to obejmowało rozwiązania i porady w zakresie fleksografii, offsetu arkuszowego, produkcji opakowań papierowych, rotograwiatury, druku heatsetowego oraz druku farbami utrwalanymi energią.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty