Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Coldset i druk metalu

Internetowy przewodnik do rozwiązywania problemów został uzupełniony o druk coldsetowy oraz zadruk powierzchni metalowych.

Firma Sun Chemical uzupełniła swój internetowy przewodnik do rozwiązywania problemów technicznych o dwa procesy poligraficzne - druk coldsetowy oraz druk powierzchni metalowych. Narzędzie to zostało opracowane tak, aby wesprzeć klientów w rozwiązywaniu typowych usterek, jakie mogą napotkać drukarze o różnych profilach produkcji.

Po wybraniu techniki drukowania, użytkownik za pomocą zdjęć i odpowiednich fraz opisujących potencjalną trudność, może zidentyfikować, z jakim problemem technicznym ma do czynienia, jak np. nieprawidłowe przyrosty punktu, smużenie, czy dublowanie. By go rozwiązać, operatorzy mogą skorzystać z rozwiązania zaproponowanego przez Sun Chemical, używając do tego smartfona lub drukując odpowiednie strony z poradnika. Do tej pory narzędzie to obejmowało rozwiązania i porady w zakresie fleksografii, offsetu arkuszowego, produkcji opakowań papierowych, rotograwiatury, druku heatsetowego oraz druku farbami utrwalanymi energią.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty