Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Coldset i druk metalu

Internetowy przewodnik do rozwiązywania problemów został uzupełniony o druk coldsetowy oraz zadruk powierzchni metalowych.

Firma Sun Chemical uzupełniła swój internetowy przewodnik do rozwiązywania problemów technicznych o dwa procesy poligraficzne - druk coldsetowy oraz druk powierzchni metalowych. Narzędzie to zostało opracowane tak, aby wesprzeć klientów w rozwiązywaniu typowych usterek, jakie mogą napotkać drukarze o różnych profilach produkcji.

Po wybraniu techniki drukowania, użytkownik za pomocą zdjęć i odpowiednich fraz opisujących potencjalną trudność, może zidentyfikować, z jakim problemem technicznym ma do czynienia, jak np. nieprawidłowe przyrosty punktu, smużenie, czy dublowanie. By go rozwiązać, operatorzy mogą skorzystać z rozwiązania zaproponowanego przez Sun Chemical, używając do tego smartfona lub drukując odpowiednie strony z poradnika. Do tej pory narzędzie to obejmowało rozwiązania i porady w zakresie fleksografii, offsetu arkuszowego, produkcji opakowań papierowych, rotograwiatury, druku heatsetowego oraz druku farbami utrwalanymi energią.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty