Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Coldset i druk metalu

Internetowy przewodnik do rozwiązywania problemów został uzupełniony o druk coldsetowy oraz zadruk powierzchni metalowych.

Firma Sun Chemical uzupełniła swój internetowy przewodnik do rozwiązywania problemów technicznych o dwa procesy poligraficzne - druk coldsetowy oraz druk powierzchni metalowych. Narzędzie to zostało opracowane tak, aby wesprzeć klientów w rozwiązywaniu typowych usterek, jakie mogą napotkać drukarze o różnych profilach produkcji.

Po wybraniu techniki drukowania, użytkownik za pomocą zdjęć i odpowiednich fraz opisujących potencjalną trudność, może zidentyfikować, z jakim problemem technicznym ma do czynienia, jak np. nieprawidłowe przyrosty punktu, smużenie, czy dublowanie. By go rozwiązać, operatorzy mogą skorzystać z rozwiązania zaproponowanego przez Sun Chemical, używając do tego smartfona lub drukując odpowiednie strony z poradnika. Do tej pory narzędzie to obejmowało rozwiązania i porady w zakresie fleksografii, offsetu arkuszowego, produkcji opakowań papierowych, rotograwiatury, druku heatsetowego oraz druku farbami utrwalanymi energią.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty