Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Hubergroup podnosi ceny

Jak podkreśla Heiner Klokkers, CEO firmy Hubergroup, ograniczona dostępność surowców i wzrost kosztów zmuszają producenta do kolejnej podwyżki cen produktów.

© Hubergroup

Firma Hubergroup wprowadza kolejną podwyżkę cen swoich produktów ze względu na „ogromny wzrostkosztów surowców i transportu. Pierwsza zmiana cen miała miejsce w maju tego roku. Producent zajmuje się produkcją farb drukarskich do różnych zastosowań, w tym do druku akcydensów, offsetu oraz opakowań, a także lakierów i klejów PI. Jak podkreśla, przemysł farb drukarskich został poważnie dotknięty przez rosnące koszty transportu i kluczowych składników, w tym pigmentów, takich jak dwutlenek tytanu, a także żywic i rozpuszczalników. W rezultacie, pomimo prób pozyskania alternatywnych surowców i znalezienia innych dostawców, firma została zmuszona do podjęcia działań i dokonania zmian w cenniku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty