Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Ranking drukarń dziełowych

Przewodniczący Sekcji Poligrafów SIPM Andrzej Szaefer ogłosił wyniki rankingu podczas posiedzenia w Drukarni Pozkal.

© Wydawca

Organizatorzy Rankingu „Wydawcy Wybierają Drukarnie 2021” wyłonili tegorocznych zwycięzców. Na tegoroczny ranking wpłynęło 196 ankiet, oceniono 75 zakładów poligraficznych. Tegorocznym zwycięzcą została Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca z Krakowa, uzyskując największą liczbę 241 głosów (37% głosujących).

 

Ranking Polskich Drukarń Dziełowych przebiega w dwóch etapach. W pierwszej części - rankingu „ Wydawcy wybierają drukarnie” to wydawcy oceniają współpracujące z nimi drukarnie. Brane są pod uwagę trzy kategorie: jakość produkcji, terminowość wykonywania zleceń oraz komunikatywność, czyli przepływ informacji między wydawcą a drukarnią. Tegorocznymi laureatami rankingu zostali:

W kategorii drukarń offsetowych:

Miejsce I – Drukarnia Akapit (Lublin)

Miejsce II – Drukarnia Abedik (Poznań)

Miejsce III – Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca (Kraków)

W kategorii drukarń cyfrowych:

Miejsce I – Drukarnia Sowa (Piaseczno)

Miejsce II – Drukarnia Totem.com.pl (Inowrocław)

Miejsce III – Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca (Kraków)

W drugim etapie wybierana jest drukarnia dziełowa roku. Tegorocznym zwycięzcą została Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca z Krakowa, uzyskując największą liczbę 241 głosów (37% głosujących). Drugie miejsce zajęła drukarnia cyfrowa Totem.pl z liczbą 158 głosów (24%), natomiast trzecie Białostockie Zakłady Graficzne z liczbą 131 głosów (20%).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty