Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Otwarcie CTec w Gironie

Uroczyste rozpoczęcie działalności nowego Centrum Technologicznego firmy Comexi w Gironie.

© Comexi

Firma Comexi, zajmująca się opracowywaniem i produkcją maszyn do druku i obróbki opakowań elastycznych, rozpoczęła działalność swojego Centrum Technologicznego w Gironie (CTec Girona). Jak podkreśla producent, nowe centrum zapewni klientom firmy wyższy poziom oferowanych usług. Comexi zainwestowało 11 milionów euro w nowy CTec. Firma posiada już Centrum Technologiczne w Montenegro (Brazylia), a w 2022 roku nowy CTec uruchomiony zostanie nowy CTec w Miami. Nowe centrum technologiczne w Gironie zostało zintegrowane z centrum produkcyjnym firmy. Dysponuje powierzchnią 2500 metrów kwadratowych, przeznaczoną nie tylko na innowacje i rozwój projektów badawczo-rozwojowych, ale także na szkolenia, pokazy oraz laboratorium. CTec Girona zostanie również wyposażony w 9 nowoczesnych maszyn do produkcji opakowań elastycznych. We współpracy z wiodącymi firmami, takimi jak Esko, DuPont i Asahi, centrum będzie w posiadaniu zaawansowanych rozwiązań z zakresu przygotowania do druku. Jak podkreśla firma, w ciągu najbliższych dwóch lat CTec Girona zostanie uzupełniony o kolejne innowacje technologiczne.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty