Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Na zwiększonych obrotach

Portfel zamówień firmy Koenig & Bauer na koniec czerwca 2021 roku wyniósł 754,1 milionów euro i b o 15,9% wyższy niż rok wcześniej.

© Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer przedstawiła wyniki sprzedażowe za pierwsze półrocze 2021 roku. Jak podkreśla producent, okres ten był pomyślny pod wieloma względami. Zamówienia klientów wzrosły o około 28% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Do tego wyniku przyczynił się w szczególności wzrost zamówień w segmencie specjalnym o około 45%. We wszystkich częściach tego segmentu odnotowano wzrost zamówień w stosunku do roku poprzedniego. W czerwcu spółka-córka MetalPrint odnotowała jeden z najwyższych w swojej historii napływ zamówień. Również w segmencie druku arkuszowego odnotowano wzrost zamówień o ok. 30%, przy czym największy udział w tym wzroście miał silnie rozwijający się i bardziej odporny na pandemię rynek druku opakowań.

Firma odniosła również szereg sukcesów w Chinach, m.in. na tegorocznych targach China Print w Pekinie, gdzie padł nowy rekord pod względem liczby otrzymanych zamówień. Głównym punktem prezentacji na targach była premiera nowej generacji maszyny Rapida 105. Dużym popytem cieszyły się również wielkoformatowe arkuszowe maszyny offsetowe Rapida 145 i Rapida 164, co odzwierciedla szczególne zapotrzebowanie na wysokiej jakości opakowania.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty