Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Na zwiększonych obrotach

Portfel zamówień firmy Koenig & Bauer na koniec czerwca 2021 roku wyniósł 754,1 milionów euro i b o 15,9% wyższy niż rok wcześniej.

© Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer przedstawiła wyniki sprzedażowe za pierwsze półrocze 2021 roku. Jak podkreśla producent, okres ten był pomyślny pod wieloma względami. Zamówienia klientów wzrosły o około 28% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Do tego wyniku przyczynił się w szczególności wzrost zamówień w segmencie specjalnym o około 45%. We wszystkich częściach tego segmentu odnotowano wzrost zamówień w stosunku do roku poprzedniego. W czerwcu spółka-córka MetalPrint odnotowała jeden z najwyższych w swojej historii napływ zamówień. Również w segmencie druku arkuszowego odnotowano wzrost zamówień o ok. 30%, przy czym największy udział w tym wzroście miał silnie rozwijający się i bardziej odporny na pandemię rynek druku opakowań.

Firma odniosła również szereg sukcesów w Chinach, m.in. na tegorocznych targach China Print w Pekinie, gdzie padł nowy rekord pod względem liczby otrzymanych zamówień. Głównym punktem prezentacji na targach była premiera nowej generacji maszyny Rapida 105. Dużym popytem cieszyły się również wielkoformatowe arkuszowe maszyny offsetowe Rapida 145 i Rapida 164, co odzwierciedla szczególne zapotrzebowanie na wysokiej jakości opakowania.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty