Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Rozwój maszyn atramentowych w HP. Produktywność, wszechstronność i ekonomiczność

© HP

Od czasu wynalezienia przez firmę HP technologii termicznego druku atramentowego 40 lat temu w branży nastąpił przełom. Wraz z wprowadzeniem na rynek pierwszej maszyny do druku rolowego w 2009 roku firma HP przyspieszyła prędkość zmian dokonując znacznych inwestycji w badania i rozwój technologii produkcji atramentowych maszyn drukujących.
 

Obecnie maszyny z serii HP PageWide Web Press z opatentowaną technologią termicznego druku atramentowego HP Thermo Inkjet łączą jakość i wydajność klasy offsetowej z zaletami druku cyfrowego. Potwierdza to prawie bilion stron wydrukowanych przez klientów HP z branży direct mailing, druku transakcyjnego, wydawniczego, oraz druku komercyjnego i opakowań. HP opracowuje w pełni zintegrowane pionowo technologie, które obejmują cały system druku, od atramentów, głowice drukujące, prasy aż po ścieżkę papieru. Systemy druku z serii HP PageWide są w stanie szybko reagować na potrzeby rynku. Aby umożliwić drukarniom właściwy rozwój, wprowadzony został nowy pakiet HP PageWide Plus, który oferuje funkcje maksymalizujące produktywność, wydajność i automatyzację. Jednocześnie wszechstronność zastosowań systemu druku HP PageWide Advantage 2200 została rozszerzona o możliwość wykorzystania nośników o większej gramaturze i atramentów MICR. Pakiet obejmuje: Performance Economy Mode (EC), Smart Workcell Controller i On-Press Colour Profiling. Nowe rozszerzenia pakietu Plus są dostępne dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników HP PageWide Advantage 2200 oraz dla większości zainstalowanych już urządzeń z serii HP PageWide.

 

Zwiększona produktywność

© HP

Seria HP PageWide stale rozwija systemy automatyzacji druku, aby zmaksymalizować wydajność produkcji i ograniczyć liczbę ręcznych interwencji. Zapowiedzi zmian pokazują, w jaki sposób inteligencja wdrożona na etapie procesu druku może napędzić zmiany w branży i pomóc drukarniom w dążeniu do osiągnięcia w przyszłości bardziej inteligentnego środowiska produkcyjnego, z naciskiem na wydajność, wszechstronność i jakość. Aby spełnić tę obietnicę, Smart Workcell Controller będzie powszechnie dostępny latem tego roku. Oferuje on inteligentną i zautomatyzowaną analizę zadań, która obniża koszty pracy i skraca czas realizacji zleceń oraz optymalizuje zużycie papieru. To innowacyjne i wydajne narzędzie do automatyzacji umożliwia maszynom drukującym elastyczne zarządzanie zmiennymi danymi i nieprzewidywalnymi zadaniami drukowania w przypadku druku komercyjnego i publikacji. Jednocześnie wykorzystują one moc i szybkość linii produkcyjnej charakterystyczny dla druku atramentowego z podajnikiem rolowym. Efektem zmian jest nawet 15-krotna poprawa produktywności. HP oferuje również profesjonalne usługi, które ułatwiają integrację sterownika Smart Workcell z istniejącymi i nowymi przepływami pracy produkcyjnej oraz upraszczają wdrożenie.
 

Profilowanie kolorów

Proces profilowania kolorów jest również coraz bardziej zautomatyzowany. Poprawia to dokładność odwzorowywania kolorów zadań drukowania przy jednoczesnym skróceniu czasu konfiguracji nowych nośników. Obecnie profilowanie papieru do właściwego koloru może zająć ponad godzinę. W przypadku drukarni offsetowych proces ten może trwać nawet kilka dni i angażować specjalistów ds. kolorów, co znacząco spowalnia procesy produkcyjne i podnosi koszty. Dzięki nowemu profilowaniu kolorów on-press, proces ten może zostać zakończony w mniej niż pięć minut, a zatem jedną dziesiątą czasu, który przeznaczają na to specjaliści. Ta nowa funkcja automatyzuje proces profilowania kolorów za pomocą sprzętu i oprogramowania na maszynie drukującej i umożliwia wykonywanie zadań on-press lub zdalnie. Aby pomóc drukarniom osiągnąć wyższą produktywność, niższy całkowity koszt posiadania i bardziej zrównoważoną działalność, HP wprowadza również nowy tryb Performance Economy Colour (EC), który zapewnia wiodącą w branży produktywność w przypadku zadań kolorystycznych o krytycznym znaczeniu. Można je drukować z maksymalną prędkością do 244 metrów na minutę, co przekłada się na wzrost wydajności o 60 procent. Nowy system, odpowiedni do drukowania materiałów transakcyjnych, kopert i publikacji wydawniczych, zapewnia jakość druku, której klienci potrzebują do szybszej realizacji zleceń, przy mniejszym wykorzystaniu kolorowego atramentu i pełnej gęstości czerni, aby zmniejszyć całkowity koszt atramentu i energii w przeliczeniu na stronę.

 

Większa wszechstronność

© HP

Sektor druku komercyjnego dostosowuje się do nowej dynamiki rynku i przechodzi obecnie istotne zmiany. Drukarnie obsługują teraz nakłady o zróżnicowanych wielkościach i coraz częściej starają się zdywersyfikować swoją ofertę, aby pozostać konkurencyjnymi na zmieniającym się rynku. Aby sprostać tym wyzwaniom, HP oferuje rozwiązania, które zapewniają drukarniom większą wszechstronność w zakresie nośników, aplikacji i systemów wykańczających. Rozwiązanie Heavier Media Expansion, dostępne wyłącznie dla maszyny HP PageWide Advantage 2200, otwiera przed drukarniami nowe możliwości w zakresie obsługi większej liczby zadań o wysokiej jakości, takich jak karty typu tip-on, karty dziurkowane i pocztówki, z możliwością drukowania nośników o gramaturze nawet 320 g. Dzięki obsłudze nośników o najwyższej gramaturze w kategorii 22-calowych (560-milimetrowych) atramentowych maszyn zwojowych, drukarnie mogą przenieść więcej zadań z druku offsetowego lub arkuszowego na cyfrowe maszyny atramentowe w celu zwiększenia produktywności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.


Kompleksowa ekspozycja

Zgodnie ze swoim celem, jakim jest pomoc drukarniom w rentownym i zrównoważonym rozwoju, HP wprowadza również rozwiązanie Magnetic Ink Character Recognition (MICR) dedykowane urządzeniu HP PageWide Advantage 2200. Nowy system drukowania z opcją MICR łączy w sobie udoskonalone funkcje zabezpieczeń w cyfrowym interfejsie z nowym trybem Performance EC, aby zapewnić klientom z branży produkcyjnej kompletne rozwiązanie skoncentrowane na wydajności, produktywności i bezpieczeństwie w zastosowaniach wrażliwych na czas i dane.
HP PageWide jest również jednym z pionierów w dziedzinie zintegrowanych, zautomatyzowanych i inteligentnych kompleksowych rozwiązań produkcyjnych, współpracując z wieloma firmami zajmującymi się przepływem pracy i wykańczaniem w zakresie gotowych do druku cyfrowego, sprawdzonych w produkcji, w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych in-line i near-line, w tym rozwiązanie do druku wielorolowego, które umożliwia drukowanie non-stop. Na targach drupa 2024 HP PageWide zaprezentuje wszystkie powyższe ulepszenia atramentowej maszyny drukującej HP PageWide Advantage 2200. We współpracy z trzema partnerami jest ona zintegrowana z wielofunkcyjną, zautomatyzowaną linią produkcyjną o wszechstronności umożliwiającej realizację zadań związanych z direct mailingiem, drukiem komercyjnym, transakcyjnym i wydawniczym z najwyższą jak dotąd wydajnością.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty