Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Druk wielkoformatowy

Kongsberg PCS na drupie. Zaawansowane technologie

Odwiedzający targi drupa będą mogli doświadczyć przyszłości automatyzacji i najnowszych osiągnięć w technologii cięcia cyfrowego. Firma Kongsberg Precision Cutting Systems (Kongsberg PCS) zaprezentuje swoje najnowsze innowacyjne technologie.

więcej »

SureColor P20500 od Epson. Wielki format w super jakości

Firma Epson wprowadza na rynek nową wielkoformatową maszynę drukującą SureColor P20500, która jest następcą modelu P20000. Tym sam producent zwiększa swoją obecność na rynku wśród wysokiej jakości maszyn do druku fotograficznego i Fine Art.

więcej »

Nowość od Agfa. Anapurna H3200

Firma Agfa wprowadza nową generację wielkoformatowej hybrydowej maszyny drukującej Anapurna H3200. Stanowi ona znaczący krok naprzód pod względem szybkości i jakości druku.

więcej »

Wysoka wydajność od Roland DG. Ekosolwentowy ploter ER-641

Roland DG dodał 64-calowy ekosolwentowy ploter atramentowy ER-641 do serii produktów DGXpress. Rozwiązanie łączy atrakcyjne ceny z żywą jakością druku i wysoką produktywnością.

więcej »

Kamień milowy Mimaki. 300 sprzedanych egzemplarzy

Pierwsza maszyna drukująca DTF od Mimaki, model TxF150-75, osiągnęła kamień milowy w postaci 300 sprzedanych egzemplarzy w regionie EMEA Najwyższa sprzedaż w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, na Półwyspie Iberyjskim i w regionie DACH świadczy nie tylko o jakości drukarki TxF150-75, ale także o rosnącej popularności metody drukowania DTF.

więcej »

Jakość i szybkość. Roland DG przesuwa granice

Roland DG przesuwa granice innowacji w zakresie druku dzięki dwóm innowacyjnym premierowym produktom. Do nowych rozwiązań w portfolio producenta należą biurkowy plotek płaski VersaOBJECT MO-240 i oprogramowanie PrintAutoMate, mającym na celu zapewnienie bezbłędnych procesów druku i zwiększenie wydajności druku UV.

więcej »

Udoskonalone rozwiązanie. Reklamy bardziej efektowne

Jako wiodący producent, Orafol oferuje szeroką gamę samoprzylepnych folii do druku cyfrowego reklamy zewnętrznej. Firma postanowiła ulepszyć swój dotychczasowy produkt i wyposażyć go w nową technologię. Dzięki temu rozwiązaniu proces aplikacji folii będzie znacznie łatwiejszy i szybszy.

więcej »

PrintFactory i Flexa. Harmonijny przepływ pracy

Użytkownicy ploterów tnących Flexa mogą cieszyć się usprawnionymi procesami drukowania i finishingu dzięki najnowszej integracji tych urządzeń z oprogramowaniem PrintFactory. Połączenie obu technologii zapewnia płynny przepływ pracy, który gwarantuje profesjonalistom z branży komunikacji wizualnej wyjątkowe rezultaty druku.

więcej »

Obsługa jednym palcem. Tip Switch Vacuum opatentowany

W sierpniu bieżącego roku unikalny system Tip Switch Vacuum firmy swissQprint otrzymał patent. Oszczędzający energię i czas system jest łatwy i intuicyjny w obsłudze, zapewniając szybką regulację podciśnienia używanego do mocowania nośnika do stołu drukarskiego. Kontrola wielkoformatowej maszyny drukującej nigdy wcześniej nie była tak prosta. Dzięki Tip Switch Vacuum, operatorzy zaledwie jednym palcem mogą precyzyjnie podzielić stół drukujący na segmenty.

więcej »

Fujifilm w Europie. Acuity Prime Hybrid

Po prezentacji technologii na targach FESPA 2023 oraz udanych testach beta w Wielkiej Brytanii, Fujifilm ogłosiło komercyjną dostępność Acuity Prime Hybrid w Europie. Zaprojektowany z myślą o wartości, wydajności, łatwości obsługi i zwrocie z inwestycji, Acuity Prime Hybrid opiera się na niezwykłym sukcesie Acuity Prime, wprowadzając jednocześnie zwiększoną elastyczność dzięki możliwości łatwej obsługi szerokiej gamy sztywnych i elastycznych materiałów.

więcej »

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty