Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Druk wielkoformatowy

Udoskonalone rozwiązanie. Reklamy bardziej efektowne

Jako wiodący producent, Orafol oferuje szeroką gamę samoprzylepnych folii do druku cyfrowego reklamy zewnętrznej. Firma postanowiła ulepszyć swój dotychczasowy produkt i wyposażyć go w nową technologię. Dzięki temu rozwiązaniu proces aplikacji folii będzie znacznie łatwiejszy i szybszy.

więcej »

PrintFactory i Flexa. Harmonijny przepływ pracy

Użytkownicy ploterów tnących Flexa mogą cieszyć się usprawnionymi procesami drukowania i finishingu dzięki najnowszej integracji tych urządzeń z oprogramowaniem PrintFactory. Połączenie obu technologii zapewnia płynny przepływ pracy, który gwarantuje profesjonalistom z branży komunikacji wizualnej wyjątkowe rezultaty druku.

więcej »

Obsługa jednym palcem. Tip Switch Vacuum opatentowany

W sierpniu bieżącego roku unikalny system Tip Switch Vacuum firmy swissQprint otrzymał patent. Oszczędzający energię i czas system jest łatwy i intuicyjny w obsłudze, zapewniając szybką regulację podciśnienia używanego do mocowania nośnika do stołu drukarskiego. Kontrola wielkoformatowej maszyny drukującej nigdy wcześniej nie była tak prosta. Dzięki Tip Switch Vacuum, operatorzy zaledwie jednym palcem mogą precyzyjnie podzielić stół drukujący na segmenty.

więcej »

Fujifilm w Europie. Acuity Prime Hybrid

Po prezentacji technologii na targach FESPA 2023 oraz udanych testach beta w Wielkiej Brytanii, Fujifilm ogłosiło komercyjną dostępność Acuity Prime Hybrid w Europie. Zaprojektowany z myślą o wartości, wydajności, łatwości obsługi i zwrocie z inwestycji, Acuity Prime Hybrid opiera się na niezwykłym sukcesie Acuity Prime, wprowadzając jednocześnie zwiększoną elastyczność dzięki możliwości łatwej obsługi szerokiej gamy sztywnych i elastycznych materiałów.

więcej »

Prom Wrap z Textwalk. Reklama dużej skali

TexWalk we współpracy z EasyProtect wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie do ochrony oraz poprawy wyglądu promów. Nowe rozwiązanie pozwoli nie tylko wykorzystać reklamowy potencjał promów, ale również przyczyni się do ich ochrony i poprawy wyglądu.

więcej »

Mimaki rozszerza portfolio. Wszechstronność rozwiązań

Firma Mimaki wprowadza nowości do swojego portfolio oferując zrównoważone rozwiązania zapewniające produktywność, rentowność i wszechstronność. Nowościami produktowymi są ploter drukująco-tnący UCJV330-160 z serii 330 oraz model UJV100-160 Plus. Firma uruchomiła również opartą na chmurze platformę monitorowania PICT.

więcej »

Nowe oblicze cięcia wodą. Wazer Waterjet dostepny w Colop Polska

Ciągły rozwój to obecnie jeden z głównych priorytetów wielu firm, działających na polskim rynku. Nowoczesny, kompleksowy park maszynowy to jeden z najważniejszych czynników pozwalających wyróżnić się pośród konkurencji. Rozwiazanie Wazer Waterjet to odpowiedź na wiele problemów, która wynosi produkcję i usługi cięcia na nowy, przystępny poziom.

więcej »

Narzędzie dla wydajnego biznesu. ER-642 od Roland DG Corporation

Roland DG ogłosił wprowadzenie na rynek ER-642 – nowego 64-calowego ekosolwentowego plotera atramentowego marki Dgxpress. Firma skoncentrowała się na utrzymaniu wysokiej wydajności, jakości druku i niezawodności, z których urządzenia te są znane, przy obecnych wysokich cenach. Początkowo wprowadzono dwa modele z atramentem UV, a niedawno oferta została poszerzona o nowy model ER-642.

 

więcej »

Projekt tapety na dużą skalę. Drytac ReTac Textures

Firma N3 Display Graphics z siedzibą w Bristolu wykorzystała wytłaczaną folię Drytac ReTac Textures w płóciennym wykończeniu do stworzenia ponad 200 metrów kwadratowych cyfrowo drukowej tapety, dekorując wnętrze zakładu The Bart Ingredients Company.

więcej »

Acuity Prime Hybrid. Plan dla szerokiego formatu

Firma Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie na rynek maszyny drukującej Acuity Prime Hybrid, która stanowi uzupełnienie serii Acuity Fujifilm, opracowanej od podstaw w ramach „planu dla szerokiego formatu”. Wszystkie maszyny z serii Acuity Fujifilm zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby zapewnić idealną równowagę między prędkością wyjściową, jakością druku i ceną, oraz zagwarantować intuicyjne funkcje konstrukcyjne dla operatora.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty