Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Modułowe iSaddle

Na zdjęciu od lewej: Arkadiusz Wojtczak (Duplo Polska), Gabriela Swat (Duplo Polska) oraz Wojciech Hunkiewicz (Mazowieckie Centrum Poligrafii).

Drukarnia Mazowieckie Centrum Poligrafii zakupiła system broszurujący iSaddle z oferty Duplo z trzema wieżami zbierającymi i układarką wysokiego stosu, dzięki któremu zwiększyła wydajność produkcji. Firma specjalizuje się w szeroko rozumianej produkcji wydawniczej, oferując swoim klientom wykonane w technologii cyfrowej i offsetowej książki w różnych nakładach, od niewielkich po kilkutysięczne, w różnych rodzajach opraw. Obsługuje nie tylko klientów z Polski, ale także w coraz szerszym zakresie również z zagranicy.

System iSaddle, na jaki zdecydowała się drukarnia, to modułowe rozwiązanie do broszurowania i zbierania prac, drukowanych w MCP zarówno w technice offsetowej jak i cyfrowej. „Wdrożenie profesjonalnej, zautomatyzowanej linii do oprawy zeszytowej, a taką jest system Duplo iSaddle, bardzo nam pomogło w codziennej pracy. Ta zaawansowana linia z trzema innowacyjnymi wieżami (które umożliwiają oprawę formatu A4 po krótkim boku i dodatkowo wyposażone są w utradźwiękowe czujniki) oraz układarką wysokiego stosu, odblokowała „wąskie gardło” naszej produkcji. Dzięki tej inwestycji możemy znacznie szybciej realizować prace w oprawie zeszytowej, ale także broszury i szereg innych produktów o różnych gramaturach” - dodaje Wojciech Hunkiewicz, właściciel drukarni.

W systemie każda kartka z zestawu może być bigowana osobno, co wyróżnia go na tle rozwiązań konkurencyjnych. Umożliwia on również jednoczesne bigowanie całej broszury lub jej części z podziałem np. na 5 zestawów (maksymalnie 10 dla objętościowo grubszych broszur). Jak podkreśla Wojciech Hunkiewicz, szycie odbywa się „na siodle”, a nie na płasko - co także jest gwarantem jeszcze większej dokładności całego procesu i eliminuje efekt pękania toneru w przypadku wydruków cyfrowych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty