Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sinajet w drukarni Rotgryf

Drukarnia specjalizuje się w druku offsetowym,  jak również cyfrowym, zarówno na papierze jak i na folii. Posiada również dział druku wielkoformatowego produkujący banery, tablice, szyldy. Wykonuje również usługi introligatorskie.

© Grafmasz

Drukarnia Rotgryf zainwestowała w nowy ploter Sinajet DF0604MT o rozmiarze roboczym 600 x 400 mm, dostarczony przez firmę Grafmasz. Jak podkreśla Agnieszka Cichowicz, właścicielka drukarni, ploter może zastąpić kilka urządzeń i powoduje spore oszczędności czasu pracy, jednocześnie oferując firmie wiele nowych możliwości.

Ploter 0604 MT to zautomatyzowany ploter wyposażony w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie przy nacinaniu papieru/folii samoprzylepnej oraz cięciu materiału do grubości 2 mm jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm jak również nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek. Możliwe jest również zastosowanie noża rotacyjnego do cięcia tekstyliów. W wyposażeniu standardowym urządzenia znajduje się odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1000 mm/s i dokładność do 0,01 mm. Materiał w arkuszach podawany jest za pomocą ssawek, a sam stół roboczy również wyposażony jest w podsys materiału. „Z racji szerokiego zakresu usług jaki oferujemy, ploter daje nam wiele możliwości oraz otwiera nowe kierunki, które w przyszłości postaramy się wykorzystać” - podkreśla Agnieszka Cichowicz.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty