Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

„Mistrz Wielkiego Formatu”

Bernhard Schaaf z HD dołącza do Manroland Sheetfed jako szef maszyn wielkoformatowych.

© Manroland Sheetfed

Firma Manroland Sheetfed mianowała Pana Bernharda Schaafa na szefa działu wielkiego formatu, przez co zasilił on kadrę wyższego szczebla w centrali w Niemczech. Bernhard Schaaf był szefem działu wielkiego formatu w Heidelberger Druckmaschinen, gdzie pracował przez ostatnie 14 lat. W ostatnim roku firma Heidelberg ogłosiła jednak, że zaprzestaje produkcji wielkoformatowych maszyn offsetowych.

„W związku z globalnym wzrostem popytu na maszyny wielkoformatowe w sektorze opakowaniowym, minionego lata Manroland wprowadził na rynek maszynę Roland 900. Pan Schaaf doskonale zna się na tej dziedzinie dlatego też umocni nasz zespół i wesprze w budowie silnej pozycji Manrolanda jako producenta maszyn wielkoformatowych” - komentuje Rafel Penuela, CEO w firmie Manroland Sheetfed.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty