Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Agfa podnosi ceny

Ceny płyt do druku offsetowego wzrosną o 10 procent od 1 sierpnia 2021 roku.

© Agfa

Firma Agfa ogłosiła podwyżki cen płyt do druku offsetowego. Jak podkreśla, stały wzrost kosztów zakupu surowców, w szczególności aluminium, energii i materiałów opakowaniowych, w połączeniu z wysokimi stawkami transportu sprawia, że korekty cen są nieuniknione. Cena aluminium, będącego głównym składnikiem płyt do druku offsetowego, osiągnęła w czerwcu rekordowy poziom ponad 2500 dolarów za tonę. Z kolei ceny materiałów opakowaniowych w ciągu kilku miesięcy wzrosły prawie dwukrotnie. Usługi transportowe pozostają pod silną presją związaną z ograniczeniem dostępności i rosnącymi kosztami. Od 1 sierpnia 2021 roku ceny płyt wzrosną nawet o 10 procent. Jak podaje producent, w miarę utrzymywania się panującej sytuacji ogłoszone zostaną kolejne podwyżki. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty